Logowanie na forum przez stronę główną

Czyli tak, jak w temacie.

Na stronie głównej chcę mieć panel logowania do forum (phpBB 3).

Strona główna jest w XHTML, a forum w PHP.

A czy istnieje sens takiego logowania? Czy chcesz aby tylko na stronie pokazywał się napis: zalogowany jaki: XXX? Ale jeżeli już chcesz za to się zabrać, to musisz poszukać modułu logowania z forum (nie wiem czy taki wzorzec logowania do wstawienia na stronę istnieje). I wtedy pozostaje wstawić. Jeżeli nie istnieje, można spróbować zrobić w formie formularza taki sam system logowania jak jest na forum, następnie ustawić

inputy name=“taki sam jak z forum” i wtedy przekierowanie po zalogowaniu na stronę główną tą w xHTML. Tylko wtedy po zalogowaniu z forum też będzie przekierowanie na tą stronę w xHTMLu, żeby tego uniknąć, należałoby zmienić nazwę pliku przetwarzającego dane z logowania, i wtedy method=“też inny”.

Podrawiam

Chyba znalazłem czy to mam wkleić na stronę:

login_body.html

{LOGIN_EXPLAIN}{L_LOGIN}

class="fields1"class=“fields2”>
{LOGIN_ERROR}

{L_USERNAME}:
{L_PASSWORD}:
{L_FORGOT_PASS}
{L_RESEND_ACTIVATION}
{L_CONFIRM_CODE}: {L_CONFIRM_CODE_EXPLAIN}
{CONFIRM_IMAGE}
{L_LOG_ME_IN}
{L_HIDE_ME}
{S_HIDDEN_FIELDS}

{L_REGISTER}

{L_LOGIN_INFO}{L_TERMS_USE} | {L_PRIVACY}


[/code]

Tak o ile się nie mylę to jest kod odpowiedzialny za logowanie, z tym że lepiej Ci będzie chyba stworzyć samemu formularz do logowania, tak będzie lepiej dla wyglądu strony (chyba).

OK mam formularz zrobiony, działa, ale jak się zaloguję to nie znika panel logowania.

Jak zrobić, żeby po zalogowaniu było zamiast dalej panelu logowania widniało “zalogowany jako XXXXXXXX”?

Tutaj musisz popatrzeć jak działa moduł logowania, jeżeli zmienne sesyjne to:

if($_SESSION['jakas_nazwa'] == 'zalogowany' )'Zalogowany jako:'.$_SESSION['user'];}

jak się loguję na mySQL?

na phpMyAdmin?

Dodane 19.08.2009 (Śr) 8:14

ok. W jakim jest pliku ta sesja?

Może spróbuj wyświetlić dane sesji poprzez wklejenie na początku index.php zaraz po session_start(); takiego kodu:

foreach($_SESSION as $key=$value)