Logowanie na stronie

Możecie mi napisać cały skrypt logowania się na stronę tzn. całe te okienko gdzie wpisuje się użytkownika i hasło. W miarę możliwości w jakimś bardziej znanym języku programowania i byłoby jeszcze fajnie jakby ktos mi przedstawił ogólna zasade działania takiego czegoś. Z góry dziękuje :slight_smile:

Poniżej jest właściwie identyczny temat:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=35341

Sporo też znajdziesz na google:

http://www.google.pl/search?ie=UTF-8&oe … +logowania


Ogólna zasada jest taka, że gdzieś musisz przechowywać login i hasło - możesz to mieć w bazie tekstowej lub w baziee mysqla.

Hasło najczęściej jest zapisywane w postaci zhashowanej (kodowane jednostronnie np. algorytmem MD5). Podane dane są weryfikowane z tymi zapisanymi w bazie (podane hasło zostaje najpierw zhashowane i potem porównane z hasłem zapisanym w bazie - również podanym w formie niejawnej), a wynik zwracany jako zmienna boolowska (true / false, czyli: prawda / fałsz). Skrypt taki najczęściej przechowuje tę informacje w postaci zmiennej sesyjnej (o tym przeczytasz tu: http://www.google.pl/search?ie=UTF-8&oe … =php+sesje )

No gitara ale ja chciałbym żeby to było w jakimś innym języku a nie w PHP, którego nawet nie znam i nie wiem czy mam jakiś serwer php czy cos takiego … chodzi mi o normalna tablekę z nickiem i hasłem… =]

A więc pozostaje JavaScript… :roll:

Przykład:

Albo tak: