Logowanie - problem ze stopką na stronie

Mam do Was cztery takie pytania odnośnie mojej strony ********** :

  1. Co w moim kodzie logowania robie źle, że stopke strony mi przerzuca do góry i wyświetla w nie prawidłowy sposób ? Czy ktoś może mi poprawić poniższy kod ?

stopkaa.png

» Logowanie

Wpisz nazwę użytkownika i hasło by się zalogować

Jesteś zalogowany jako ?php echo _e($_SESSION[‘username’]); ?. Kliknij tutaj aby edytować swój profil.?php } else { ? ?php if (isset($flash[‘komunikat’])) { ? ?php echo $flash[‘komunikat’]; ??php } ? Nazwa użytkownika: Hasło: Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie:
Zaloguj
?php } ?
[/code]

  1. Jak zrobić, żeby ten zielony pasek z napisem był na środku tej ramki ? bo teraz widać na powyższym screenie, że jest ten pasek blisko krawędzi ramki - a jak go wyśrodkować ?

  2. Na poniższym screenie widać taki mały kwadracik biały obok napisu „zaloguj mnie automatycznie”. Co zrobić, żeby ten kwadracik nie miał takiego białego obramowania wokół siebie ?

logggg.png

  1. Na powyższym screenie widać napis typu „Wpisz nazwę użytkownika i hasło by się zalogować” natomiast na tym screenie co jest w punkcie pierwszym też widać ten sam napis. Co zrobić, żeby w tym miejscu co widać na screenie w punkcie pierwszym zamiast napisu „Wpisz nazwę użytkownika i hasło by się zalogować” pisało tam: „Informacja” ?

Bardzo Was proszę o pomoc w tej sprawie.

  1. w tabeli nie powinno się wstawiać innych elementów, niż te należące do tbody (Ty masz w w swoim kodzie po deklaracji

). O ile dobrze zrozumiałem pytanie to właśnie tu jest problem.

  1. Związane z 1. Zdecyduj się czy robisz w tabeli czy nie. Jeśli będziesz chciał w tabelce, to musisz nadać odpowiednie reguły CSS dla (text-align)

  2. To coś pojawia się chyba tylko w IE i wynika z reguły css:

    .elegancka2 input {border:1px #555 solid; background:#fff; box-shadow: inset 1px 1px 3px #ccc; border-radius:3px;}

Dokładniej - ustawiasz tło na białe. 4)

<?php if(zalogowany()):?>

Informacja

<?php else:?>

Wpisz nazwę użytkownika i hasło by się zalogować

<?php endif;?> [/code]

Uwagi ogólne - postaraj się oczyścić kod i uporządkować, bo jest masakra jeśli chodzi o przenikanie się kodu HTML i PHP.

Nie mogę sobie poradzić z punktem 1 bo nie wiem jak to zrobić w przypadku mojego kodu logowania który podałem w moim pierwszym poście tak, żeby moja stopka strony była tam gdzie powinna być w dole strony. Tak jak widać na tym screenie poniżej:

stopkaaaaaaaa.png

Możesz mi jakoś pomóc ? tak samo jeśli chodzi o punkt 2 to jakie te reguły mam podać w css dla txt-align żeby cały ten napis z tłem zielonym był na środku tej ramki ?

Po prostu masz błędy w HTML na poziomie podstawowym… Dodatkowo wsadziłeś w to wszystko php i zrobił się śmietnik…

Przerób wszystko mniej więcej tak:

» Logowanie

Wpisz nazwę użytkownika i hasło by się zalogować

| Jesteś zalogowany jako <?php echo _e($_SESSION[‘username’]); ?>. Kliknij tutaj aby edytować swój profil. |
| <?php echo $flash[‘komunikat’]; ?> |
| Nazwa użytkownika: | |
| Hasło: | |
| Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie: |

Zaloguj
<?php endif; ?>
[/code] Pamiętaj o podstawach: 1) Tagi nie mogą się przecinać, one się mają zawierać w sobie, tak by określała ich relacja rodzic -> potomek. Więc źle jest gdy masz w kodzie takie coś:

[code]Nazwa użytkownika:
Bo tag label został przecięty przez zamknięcie tagu td, które powinien być potomkiem. Generalnie całość twojego kodu jest tak pocięta, stąd elementy mogą się “przemieszczać” (brak klarownej hierarchii). 2) jeśli używasz php w połączeniu z kodem HTML używaj skrótów dla echo:

<?=$zmienna;?>

i nie używaj wąsów. Sprawdź czy serwer jest odpowiednio skonfigurowany! 3) Wszystkie tagi należy zamykać. Jeśli kod nie posiada odpowiedniego zamknięcia (input, br) poprawny zapis jest następujący:

tfl zrobiłem tak jak mi podałeś powwyżej ale niestety teraz w ogóle mi nie działa logowanie :frowning:

Nie można się teraz zalogować na mojej stronie. Możesz mi w tym pomóc ?

» Logowanie

Wpisz nazwę użytkownika i hasło by się zalogować

| Jesteś zalogowany jako <?php echo _e($_SESSION[‘username’]); ?>. Kliknij tutaj aby edytować swój profil. |
| <?php echo $flash[‘komunikat’]; ?> |
| Nazwa użytkownika: | |
| Hasło: | |
| Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie: |

Zaloguj
<?php endif; ?>
[/code]

Mea culpa, nie sprawdziłem, czy submitujesz javascriptem (a okazało się, że nie)

Dalej jest coś źle ponieważ zmienia mi kolory tła, wcześniej miałem zielony jak widać na moich wcześniejszych screnach w moim pierwszym poście i rózowe w przypadku błędu logowania, a teraz mam niebieskie i skurczone informacje. Zobacz co się dzieje:

logina.png

Pomożesz mi ?

Wszystko wynika z reguł CSS. A dokładnie z tej:

table.elegancka3 td {border:1px #4684c1 solid; background:#86aed7;width:50%;}

Jest ona bardziej precyzyjna niż ta:

.error {

    background-color: #ff99cc;

    color: #d31141;

}

Więc nadpisuje background-color. Wierze, że sam sobie poradzisz śpiewająco z tym.

Nie mam pojęcia jak to teraz zrobić żebym miał to zrobione tak jak mam mieć to zrobione :frowning: :frowning:

Czy tak:

table.error td {

    background-color: #ff99cc;

    color: #d31141;

}

Czy może tak:

table.elegancka3 td {border:1px #4684c1 solid; background:#86aed7;width:50%; background-color: #ff99cc; color: #d31141;}

pomożesz mi to zrobić ?

A dwa to nie wiem czy zauważyłeś, ale nie działa mi ten kod który mi podałeś bo w tym miejscu gdzie ma pisać „Informacja” dalej pisze „Wpisz nazwę użytkownika i hasło by się zalogować”, możesz to jakoś poprawić mi ?

Naprawdę nie wiesz jak to zrobić?!

table.elegancka3 td.error {background-color: #ff99cc; color: #d31141;}

A co do dwa… podnieś zamknięcie zewnętrznego ifa przed zamknięcie tagu table. Czyli zamiast

Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie:

Zaloguj
<?php endif; ?>[/code] zrób:

[code] Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie: <?php endif; ?>
Zaloguj

Dalej nie ma tego z napisem „informacja” i brak jest koloru zielonego tak jak powinno być :frowning:

fffffffffffffffff.png

Możesz mi w tym pomóc żeby mi to działało tak jak powinno ?

Szkoda mojego czasu… serio, rusz odrobinę głową. Odrobinczke.

Co za kultura że nawet nikt niechce człowiekowi w niczym pomóc tylko ma się go w nosie ! żywcem nie ma kto pomóc :frowning: