Logowanie się do serwera mysql

Posiadam serwer mysql na zdalnym serwerze, tam też mam podpiętą swoją domenę. Chciałbym się zalogować do serwera mysql z poziomu wiersza poleceń. Posiadam win7, czy do tego potrzebuję zainstalowanie jakichś dodatków w systemie jeśli nic nie potrzeba instalować to prosiłbym o podanie dokładnej składni jaką mam wpisać w wierszu poleceń aby się zalogować. Oczywiście serwer MySQL jest uruchomiony na serwerze zdalnym

Próbowałem: mysql -h adresserwera.pl -u uzytkownik

Umożliwili Tobie łączyć się z bazą z innych serwerów niż host lokalny (czyli z innego hosta niż z tego na którym jest baza danych) czy wręcz przeciwnie.

Jeśli możesz logować się z innych hostów to do Win7 albo potrzebujesz jakiś program do MySQL, być może dla wiersza poleceń jeśli koniecznie chcesz, albo spróbować założyć jakieś darmowe konto shellowe (Linuxowe, Unixowe) i z niego spróbować zalogować się

mysql -h adresserwera.pl -u uzytkownik -P

i potem wpisać hasło

Jeśli masz dostęp do MySQL zdalny, to poproś o dostęp przez SSH, wtedy używasz programu PuTTY , w którym logujesz się do konta shell, na którym używasz komendy podobnej do tej napisanej przez siebie.

Jeśli nie masz dostępu zdalengo to na 99% twoi admini dali Ci dostęp do webowej aplikacji phpMyAdmin, pozwalającej dostać z zewątrz do serwera, w przeciwieństwie do wersji przez SSH tutaj masz bardzo fajny i wygodny interfejs graficzny.