Lokalizacja na podstwie nadajników

Witam,

Z jaką dokładnością można namierzyć telefon (bez gps) na podstawie nadajników sieci.

Wiem, że opcja lokalizacji w telefonie jest średnio dokładna, chciałbym wiedzieć właśnie, z jaką dokładności operator (administrator telefonów) może sprawdzić gdzie znajduje się dany telefon.

Pozdrawiam

Z taką samą dokładnością jak gps, zresztą obydwie metody działają na tej samej zasadzie.

Od kilkunastu/kilkudziesięciu metrów do kilkunastu kilometrów. Wszystko zależy do gęstości upakowania nadajników (BTS) w danym terenie - w mieście gęściej.

Temat pokrewny: http://pl.wikipedia.org/wiki/AGPS#Efektywno.C5.9B.C4.87

Poczytaj też to:

https://www.google.pl/search?source=ig& … 6vAcdn5WBo

Tak samo jak Ty piszesz bzdury na temat, o którym nie masz najmniejszego pojęcia.

Gdyby działały na tej samej zasadzie to by się dublowały. Po co? Działają na całkowicie innej zasadzie i opierają się na całkowicie innych nadajnikach.

Zasada jest ta sama.Tylko narzędzia różne.

Problemy z dokładnością ma nawet Policja, w zależności w jakiej sieci jest komórka. Zależy to od gęstości BTSów jak i ich rozstawienia. Z tego co wiem, Policja nie jest w stanie namierzyć w mieście komórki nawet do kilkunastu metrów, pomimo dużej ilości BTSów. Dokładność jest raczej określana kwartałem.

Z teorii wynika, że play ma największy zasięg (Play, Plus, Orange) - ale nie wiem jak to się przekłada na praktykę.

Zasada jest całkowicie inna.

W GPS pozycja jest obliczana na podstawie opóźnienia czasowego docierającego sygnału. Na każdym satelicie znajduje się zegar synchronizowany dokładnym wzorcem atomowym i na podstawie różnicy czasów dotarcia sygnałów z kilku precyzyjnie umieszczonych satelitów obliczana jest pozycja urządzenia. 100% obliczeń odbywa się w urządzeniu (odbiorniku) GPS)

W lokalizacji urządzenia za pomocą GSM, brana jest pod uwagę lokalizacja minimum 2 nadajników GSM (tzw. BTS) oraz opóźnienie i siła sygnału docierającego z telefonu. Obliczenia odbywają się w systemie operatora.

Szczegóły działania dostępne w sieci, nie chce mi się tego przepisywać.

Swego czasu jak ktoś miał telefon w erze, miał włączone odbieranie wiadomości z kanału 050 i był w mieście wyświetlała się nawet dana ulica a więc zależy…w miescie ta dokładność będzie napewno dosyć duża

Od promienia parudziesięciu metrów do 8km.