Lokalizacja w aplikacji Pogoda w WIN 11 23H2

Hej, wiecie jak ustawić lokalizację w aplikacji Pogoda? w Windows 11? bo co ustawię i jak zamknę i włączę aplikację, to mi się usuwa.

Nie wiem jak, ale musisz zezwolić aplikacji na dostęp do twojej lokalizacji.

ustawienia (zębatka w dolnym rogu) > Lokalizacja domyślna.

Mam ustawione na Radków, a żółte kółko na mapie jest na Hradec Kralove. O co w tym chodzi?

Zamknij _ otwórz powinno się samo ustawić.

Za każdym razem jak ustawie inną miejscowość i jak zamknę i otworzę, to jest Hradec Kralove.

Czy korzystasz z VPN?

Nie korzystam z VPN

A internet masz w miarę OK czy jakiś mobilny co może przekłamywać?

Mam światłowód z Orange.

No to dziwne by TePSA miała mufę w Czechach.

U mnie na Windows 10 też na mapie pokazuje zawsze to miejsce, niezależnie jakie zaznaczę.
Pamięta za to wpisaną miejscowość.
Może to po prostu miejsce pomiarów dla danego regionu, ale to chyba nie miałoby sensu.

Po prostu w Radków nie posiada stacji meteo, a mapa pokazuje najbliższą.

Jeszcze mam jedną wątpliwość. Jak na pasku zadań w lewym rogu pogoda, to jak pada deszcz to czy to słowo „deszcz” ma być wyświetlany na białą czcionką czy niebieską?
Zrzut ekranu 2024-03-13 114944

to jest niestety efekt tego, że poprzednia wersja aplikacji, gdy była UWP, umiała poprawnie korzystać z systemowej platformy lokalizacji. Obecna aplikacja to WebView, nic sobie z tego nie robi, równie dobrze mogliby ją wydać na XP, a jako lokalizację wybiera sobie to, co na temat IP twierdzi witryna MSN.com

Ja na Windows 10 mam zainstalowaną „starą” wersję tej aplikacji i u mnie też pokazuje ten Hradec Kralove.
Jednak ja mam wyłączone wszystkie lokalizacje, również w pogodzie więc u mnie to raczej normalne, że nie pokaże dobrze.
Przechwytywaniertr