Lokalizator GPS / GSM problem z połączeniem

Witam.

Kupiłem lokalizator GPS do którego trzeba włożyć kartę SIM. Jak dobrze zrozumiałem instrukcję to by uruchomić lokalizator trzeba włożyć aktywną kartę sim i wysłać ze smartfona SMS o treści 000 na numer tel. karty SIM włożonej do lokalizatora. Po tym lokalizator powinien odpowiedzieć odsyłając na smartfon sms z potwierdzeniem. niestety nie mam żadnej odpowiedzi i nie mogę dodzwonić się na kartę SIM w lokalizatorze (zgłasza się poczta głosowa). Po włożeniu SIM lokalizator włącza czerwoną diodę więc wykrywa SIM ale jakby się nie logował do sieci GSM.

Po przełożeniu karty SIM z lokalizatora do telefonu można SMSować i dzwonić na nią więc z kartą jest wszystko ok. Karta SIM jest w Orange jeśli to ma jakieś znaczenia i nie ma ustawionego kodu PIN.

Poniżej zamieszczam skany instrukcji która była tylko w jęz. angielskim. Może ktoś bardziej ogarnięty mi pomoże ?

Jesteś pewien że karta nie ma kodu pin? O ile dobrze pamiętam to mają one wymuszony kod pin i nie da się go wyłączyć w normalny sposób.

Kartę pamięci też wkładasz? Bo tak chyba każe instrukcja.

Na 100% nie ma kodu PIN bo jak wkładam do telefonu to nie muszę nic wpisywać tylko mogę od razu dzwonić i SMS-ować. Wydaje mi się że w instrukcji jest coś napisane o karcie TF. Nie mam takiej ale wkładałem kartę microSD i też nie działało.

Tu jest instrukcja po polsku do pobrania.