Lokalizator punktu wifi

Witam, a więc jestem u rodziny wziąłem laptopa or_az_ Airlive WL-1600USB, niestety nie posiadają internetu lecz w niektórych miejscach wyszukuje mi darmową sieć o nazwie “hutki.org.pl 2”. Połączyłem się z nią chwile był internet i po kilku minutach rozłączyło. Biegałem po domu by szukać zasięgu w niektórych miejscach jest lepiej, w niektórych w ogóle nie łapie. Szukałem stacji na polu lecz nic nie znalazłem.

Moje pytanie jest takie jak mogę zwiększyć zasięg wifi, i czy jest jakiś program w którym mogę zlokalicować w którym miejscu znajduje się wifi, taki np. (radar).

I jest jeszcze coś dziwnego w całym prawie całym domu jest zasięg 35% tylko w niektórych częsciach domu północno-wschodnej dochodzi do 70% ale miejscami, oraz w  południowo-zachodnej części domu także dochodzi do 70% nie czaje tego.

 

Zrobiłem także takie coś lecz nie wiem w którą stronę skierować to.

windsurfer-wifi-antenna.jpg  

wpisz netowrk signal w app market w telefonie google play czy co tam masz ściągnij aplikacje i powinna mierzyć sygnał w dBm czyli dBm: -45 to masz dobry sygnał im większa liczba tym gorsza jakość sygnału

Windsurfer może wzmocni, może nie. Radaru z tego nie zrobisz.