Lokalizowanie użytkownika

(Maurice) #1

Chciałbym, żeby fragment treści na mojej stronie był zależny od lokalizacji użytkownika. Słyszałem że w HTML5 lokalizowanie jest możliwe. Czy przeglądarki obsługują już tą opcję? Bardzo trzeba się napracować żeby coś takiego stworzyć?

(ra-v) #2

W sensie lokalizacji - państwa?

W PHP

print_r($_SERVER);

Jest tam jeden klucz, po którym można przeczytać ustawienia lokalizacji.

(Wszerad91) #3

Jeżeli HTML5 to geolokalizacja i tak musisz szukać "html5 geolokalizacja" a temat ten jest na tyle futurystyczny, że chyba nikt z tego forum tego nie tykał.

(B8671281) #4

Jeśli potrzebujesz zlokalizować użytkownika dokładniej niż nawet nazwa miejscowości, najlepiej użyć właśnie nowej opcji w HTML5. Lokalizacja może być np. po GPS (np jeśli user wejdzie na stronę z komórki), po WiFi itd.

W prawdzie jest to dość zaawansowana wiedza na temat HTML5 jak wspomniał wszerad, wcale nie jest tak trudno wyświetlić położenie użytkownika na mapie. Tutaj możesz znaleźć info na ten temat: http://msdn.microsoft.com/pl-pl/library ... kacja.aspx

(Maurice) #5

Używając HTML5 tam jest coś takiego, że użytkownik musi wyrazić zgodę na udostępnienie lokalizacji w IE9. Czy można to jakoś wyłączyć np. na rzecz mniej dokładnej lokalizacji? Interesuje mnie coś dokładniejszego nić kraj czy miasto, bo dokładnie chodzi mi o dzielnice i ewentualnie rejony ulic. .