Lokalny hot spot / ograniczenie wielkości sciąganych plikow

Witam,

prowadzę działalność usługową w zakresie gastronomii (lokal). W lokalu mam internet 4 mb dostarczany wraz z sygnałem tv. Interesowałoby mnie założenie tam hot spota, na takiej zasadzie, ze podłączyć mógłby się każdy w obrębie lokalu, ale nie po to by ściągać sobie filmy/gry/cośkolwiek za free, jedynie surfować po necie, sprawdzać pocztę itp. stad moje pytania:

czy mogę ograniczyć w jakiś sposób wielkość pobieranych plików?(np: żeby nie można było ściągać plików większych niż 5 - 10 mb)

czy da się zrobić to w jakiś sposób z poziomu panelu konfiguracyjnego routera, czy potrzebne są dodatkowe programy?

jaki router spełniałby swoje zadanie w takiej konfiguracji?

z góry dziękuję za odpowiedzi, i pozdrawiam.

Mozesz to zrobić kupując odpowiedni router z rodziny mikrotik + odpowiednio napisany skrypt, pozwoli ci to na wyciecie ruchu p2p oraz co tam sobie zazyczysz bo mozna to idealnie ustawic wlasnie pod hotspota, problem jest taki ze jest to dosc trudne w konfiguracji ale spokojnie powinienes znalesc np na trzepak.pl kogos kto ci to ustawi za oplata. INna opcja jest kupienie routera do ktorego mozna wgrac alternatywne oporgramowanie

http://openlinksys.info/forum/viewthrea … d_id=12779

jest ono dość zaawansowane i mozna wszystko ustawiac z poziomu panelu www, co do wielkosci plikow z tym moze byc problem bo nie spotkalem sie z takim skryptem ale pewnie jest to do napisania na pewno pod mikrotika, bardziej pod hotspota pasuje ograniczenie czasowe np po 30 min trzeba sie znowy zalogowac

m1k3 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Dziekuje za odpowiedz.

Niestety, wszystko rozbija się o pieniążki - chciałbym to wykonać możliwie najtańszym kosztem, i jeśli się da to bez udziału osób trzecich - hot spot przecież będzie darmowy. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z routerami w podobnym temacie, i mógłby pomoc wybrać router + oprogramowanie odpowiednie do mojej sytuacji? Lub tez poradził, jak napisać takowy skrypt? ( w tej dziedzinie jestem zupełnie zielony)

będę wdzięczny za wszelkie sugestie (tv+internet dostarcza vectra)

Zastosowałem się do prośby, dziękuję za przypomnienie.