Losowe ustawienia MP3

Witam serdecznie mam kilkanaście płyt i potrzebuję losowo wymieszać piosenki aby nagrać jako składanki na płytę. W jaki szybki sposób można to zrobić?

Hej,

Posortuj kawałki po czasie trwania lub po rozmiarze - później zmień im nazwy na kolejne numery przy pomocy jakiegokolwiek menadżera plików. Gotowe. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ale sam widzisz że to nie jest losowe. Najpierw pójdą najdłuższe itp. Mi najbardziej odpowiada winampowe ustawienie losowe tylko żeby to było w pliku. Potem zapisuje na płyte i jest naprawdę losowo.

Hej,

Jeśli faktycznie chcesz losowo, to możesz wykorzystać funkcję losowości w Excel’u lub Calc’u. Pokażę jak zrobić to przy pomocy Excela i Winampa.

:arrow: wrzucasz pliki do Winampa i tworzysz listę w HTML (dolny przycisk Inne -> Inne -> Utwórz listę odtwarzania w HTML),

:arrow: kopiujesz zawartość listy do Excel’a i wklejasz je dajmy do kolumny B,

:arrow: w komórce A1 wpisujesz formułę =los() i przeciągasz ją do końca listy,

:arrow: zaznaczasz całą kolumnę A, kopiujesz ją i wklejasz specjalnie jako wartości,

:arrow: sortujesz kolumny A i B po kolumnie A rosnąco lub malejąco - według uznania,

:arrow: lista całkowicie losowa jest gotowa. :slight_smile:

Ewentualnie jest drugi sposób - w Winamp’ie klikasz dolny przycisk Inne -> Sortuj -> Uporządkuj listę losowo. Gotowe. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ten drugi sposób odnosi się tylko do odtwarzacza winamp. Niestety takie sortowanie nie zmienia MP3 w folderze. A ten pierwszy zaraz przetestuje ale wygląda groźnie. No niby mam w exel losowo rozmieszczone mp3 ale w folderze gdzie znajdują się pliki dalej mam je ułożone alfabetycznie.

Hej,

Muszę Cię zmartwić, ale pierwszy działa dokładnie tak samo - nie zmienia nazw plików, a generuje listę losową plików, których nazwy musisz pozmieniać sam. :expressionless: Ale może najdę program, który na podstawie niestandardowych pól może zmieniać nazwy. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tyle jest opcji zmian w belce nad plikami a nie ma funkcji "losowo"beznadzieja

Hej,

Znalazłem sposób i na to - trochę pokręcony ale w miarę skuteczny. Do jego przeprowadzenia potrzebny jest program ReNamer. Ściągamy, instalujemy, odpalamy i:

:arrow: dodajemy pliki do programu - możemy je przeciągnąć lub skorzystać z opcji Add Files / Add Folders,

:arrow: dodajemy pierwszą zasadę - hash pliku na początku nazwy,

29638742313085183370_thumb.jpg

:arrow: sortujemy listę plików po nazwie klikając pole New Name - pojawi się przy nim trójkącik,

75992673017472786478_thumb.jpg

:arrow: dodajemy kolejną zasadę - kolejny numer dla poszczególnych plików,

21011513916134600348_thumb.jpg

:arrow: dodajemy ostatnią zasadę - usuwamy numery hash’a z nazwy pliku, pozostawiając tylko numer porządkowy,

60619682108499394099_thumb.jpg

:arrow: na koniec zmieniamy nazwy plików klikając przycisk Remane - gotowe!! :slight_smile:

19627463411402763648_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

11 lat temu mi się udało :wink: teraz niestety próbuję Twój sposób i mi nie wychodzi

Odpalasz powershell, w skrypcie zmieniasz path na swoj i odpalasz.
Jedna rada, przez odpaleniem skryptu jakimś total commanderem czy double commanderem zmien nazwy plików na „ludzkie” np 1.mp3 2.mp3 etc bo czasem jak nazwa ma jebutną długość czy nawalone nawiasów i dziwnych znaczków to tego pliku nie zmieni.

$files = Get-Item -Path "C:\temp\moja muza\*"
ForEach ($file in $files) {
  Rename-Item -Path $file.FullName -NewName ([String]$(Get-Random) + $file.Extension)
}

Ten program ma losowe rozmieszczanie plików. Przez przypadek znalazłem . Dodaje na przód kombinacje cyfr i liter