Losowe zawieszanie (zacinanie) win 8


(P Majnusz) #1

Witam wszyskich!

 

Wczoraj podczas próby uruchomienia Tropico platforma Steam zaczeła automatycznie wyszukiwać i aktualizować sterowniki itd. Podczas rzekomej instalacji aktualizacji NET Framework komputer zawiesił się i nie odpowiadał przez następne 20 minut. Po resecie "na twardo" podczas kolejnych prób jego uruchomienia zawieszał się w losowych momentach podczas uruchamiania systemu. Po wejściu w tryb awaryjny i zresetowania Pc-ta z jego poziomu "zaskoczył" normalny Windows ale teraz zawiesza się podczas pracy (kilka do kiludziesięciu sekund bezczynności dodatko czasami trudności sprawia wczytywanie stron i uruchamianie programów). Nie dzieje się to regularnie. Po odzyskaniu sprawności nie mogłem włączyć Google Chrome, strony przeglądałem w Mozilli, dziś Chrome już działa (?!). Dodatkowo chciałem wczoraj zaktualizować Jave i podczas instalacji wyskakiwały błędy, dziś aktualizacja zakończyłą się powodzeniem. Po włączeniu dziś menadżera zadań zdziwiło mnie użycie dysku:

 

post-255023-0-60429000-1405857630_thumb.

 

 

Mój Komputer:

 

Asus R510L

 

Procesor: Intel Core i5-4200U CPU @ 1.60 GHz 2.30 GHz

Pamięc Ram: 8 GB

System: Windows 8.1 64 bit

Grafika: Intel HD Family; Nvidia GeForce 820M

 

 

Co zrobiłem:

 

  • Przeskanowałem komputer antywirusem  AVG - O.K.

  • Ponownie próbowałem zainstalować NET Framework - Aktualne

  • W programie AVG użyłem opcji "Popraw wydajność" - Poprawiono błędy rejestru itd.

  • Aktualizacja Javy - O.K.

 

Logi OTL:

 

 

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 


(IPSEN) #2

Uruchom Wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer. Wykonaj to kilka razy. Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.


(P Majnusz) #3

 

Nie wiem czy wykonuję to poprawnie ale przy pierwszym sprawdzeniu Access Denied (jestem zalogowany jako Administrator komputera).

 


(IPSEN) #4

Pokaż  okno z programu wszystkie parametry.


(P Majnusz) #5

Screen z programu po zmianie na 10 (DEC) -> http://zapodaj.net/0bd1feb84d7c6.png.html (zdjęcie było za duże)


(IPSEN) #6

Dysk do wymiany

05-wartość oznacza liczbę realokowanych (remapowanych sektorów). Gdy dysk potwierdzi uszkodzenie jakiegoś sektora, to zostaje on zastąpiony zdrowym sektorem z dodatkowej puli

C5-Ilość sektorów czekających na realokację, lub też inaczej ilość niestabilnych sektorów.


(P Majnusz) #7

Oznacza to że mam kupić nowy dysk? Laptop jest na gwarancji nie orientuje się ktoś czy podlega to pod gwarancję? Co spowodowało ten problem (ten twardy reset? i jak następnym razem rozwiązać problem zawieszonego komputera żeby nie uszkodzić dysku?). Czy mogę jakoś naprawić uszkodzone pliki? Może reinstal systemu? Wiem że zaczynam się chwytać brzytwy :wink: Czy dysk będzie dalej działał np jako zewnętrzny?


(IPSEN) #8

Oddaj do reklamacji, podlega wymianie gwarancyjnej.Obecne dyski są awaryjne,to jak loteria, jak się trafi


(P Majnusz) #9

Dzięki za pomoc - jutro zaniosę laptopa na gwarancję Pozdrawiam - temat do zamknięcia