Losowe zawieszanie (zacinanie) win 8

Witam wszyskich!

 

Wczoraj podczas próby uruchomienia Tropico platforma Steam zaczeła automatycznie wyszukiwać i aktualizować sterowniki itd. Podczas rzekomej instalacji aktualizacji NET Framework komputer zawiesił się i nie odpowiadał przez następne 20 minut. Po resecie “na twardo” podczas kolejnych prób jego uruchomienia zawieszał się w losowych momentach podczas uruchamiania systemu. Po wejściu w tryb awaryjny i zresetowania Pc-ta z jego poziomu “zaskoczył” normalny Windows ale teraz zawiesza się podczas pracy (kilka do kiludziesięciu sekund bezczynności dodatko czasami trudności sprawia wczytywanie stron i uruchamianie programów). Nie dzieje się to regularnie. Po odzyskaniu sprawności nie mogłem włączyć Google Chrome, strony przeglądałem w Mozilli, dziś Chrome już działa (?!). Dodatkowo chciałem wczoraj zaktualizować Jave i podczas instalacji wyskakiwały błędy, dziś aktualizacja zakończyłą się powodzeniem. Po włączeniu dziś menadżera zadań zdziwiło mnie użycie dysku:

 

post-255023-0-60429000-1405857630_thumb.

 

 

Mój Komputer:

 

Asus R510L

 

Procesor: Intel Core i5-4200U CPU @ 1.60 GHz 2.30 GHz

Pamięc Ram: 8 GB

System: Windows 8.1 64 bit

Grafika: Intel HD Family; Nvidia GeForce 820M

 

 

Co zrobiłem:

 

  • Przeskanowałem komputer antywirusem  AVG - O.K.

  • Ponownie próbowałem zainstalować NET Framework - Aktualne

  • W programie AVG użyłem opcji “Popraw wydajność” - Poprawiono błędy rejestru itd.

  • Aktualizacja Javy - O.K.

 

Logi OTL:

 

 

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Uruchom Wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer. Wykonaj to kilka razy. Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

 

Nie wiem czy wykonuję to poprawnie ale przy pierwszym sprawdzeniu Access Denied (jestem zalogowany jako Administrator komputera).

 

Pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

Screen z programu po zmianie na 10 (DEC) -> http://zapodaj.net/0bd1feb84d7c6.png.html (zdjęcie było za duże)

Dysk do wymiany

05-wartość oznacza liczbę realokowanych (remapowanych sektorów). Gdy dysk potwierdzi uszkodzenie jakiegoś sektora, to zostaje on zastąpiony zdrowym sektorem z dodatkowej puli

C5-Ilość sektorów czekających na realokację, lub też inaczej ilość niestabilnych sektorów.

Oznacza to że mam kupić nowy dysk? Laptop jest na gwarancji nie orientuje się ktoś czy podlega to pod gwarancję? Co spowodowało ten problem (ten twardy reset? i jak następnym razem rozwiązać problem zawieszonego komputera żeby nie uszkodzić dysku?). Czy mogę jakoś naprawić uszkodzone pliki? Może reinstal systemu? Wiem że zaczynam się chwytać brzytwy :wink: Czy dysk będzie dalej działał np jako zewnętrzny?

Oddaj do reklamacji, podlega wymianie gwarancyjnej.Obecne dyski są awaryjne,to jak loteria, jak się trafi

Dzięki za pomoc - jutro zaniosę laptopa na gwarancję Pozdrawiam - temat do zamknięcia