Lsass.exe - za mało zasobów

Witam,

Podczas instalacji Windows’a XP na laptopie (HP nx7300, zainstalowany fabrycznie Vista) na samym początku wersji graficznej (tej po restarcie komputera) wyskakuje mi błąd "lsass.exe - za mało zasobów " o treści “Nałożono zbyt ścisłe ograniczenia na ilość pamięci wirtualnej aby było możliwe zakończenie tej operacji” i natychmiast restartuje się komputer. Wszystkie poprzednie procedury przebiegają poprawnie. Próbowałem już 3 różnych płyt (XP SP2, XP SP2+stery do SATA, XP SP2+hotfixy+stery) i po każdej wyskakuje ten sam error (przy instalacji na stacjonarnym wszystko idzie w porządku). Szukałem w Internecie jednak bardzo mało osób miało taki problem, a jeśli już miały to nie został on rozwiązany. Próbowałem zmieniać różne opcje w BIOSie, jednak to nic nie pomaga. Już nie wiem co robić. Umie ktos mi udzielic pomocy ?

Pzdr

Poczytaj o Pamięci wirtualnej

Ale Windows nawet sie jeszcze nie zainstalowal. Narazie instalator zdazyl tylko skopiowac pliki, gdzie mi tu do konfiguracji pamięci wirtualnej.

zainstalowany fabrycznie Vista

to masz Vistę, czy się jej pozbyłeś?

Visty juz nie mam, sformatowalem partycje na ktorej ona sie znajdowala.

Pogrzebałem trochę w sieci i znalazłem, że powodem takich zachowań, może być uszkodzona pamięć RAM. To tylko przypuszczenie ale warte wzięcia pod uwagę.

Sprawdzalem za pomoca BIOS’a i pokazal, ze pamiec jest sprawna.

Możesz jeszcze spróbować resetu bios do ustawień standardowych.

Dobra, teraz troche z innej półki.

Zainstalowałem Windows’a 2000, jednak nie wiem co się porobiło z partycjami. Oto screen (z tymze partycja C nie jest już FAT tylko NTFS). Co proponujecie mi z tym wszystkim zrobić ? Windows jest na partycji D:. Dwie pozostale nie sa mi w niczym potrzebne. Najlepiej bym je jakos polaczyl w jedna calosc (a potem rozdzielil - ale to juz sobie poradze :))

  1. Podczas gdy wyskakuje jakiś komunikat windowsowy komputer pika. Jak to wylaczyc ?

A po co tyle kombinacji:

Usuń z dysku wszystkie partycje łącznie z partycją recovery, jeśli jej nie potrzebujesz i jest - dysk ma być jak nowy i ma przed podziałem na partycje mieć pełną pojemność , odpal XP z SP2 i załóż partycję i sformatuj na NTFS i instaluj system, później z poziomu systemu sformatuj pozostałe partycje na NTFS i masz.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

TU

TU