Lsass.exe - za mało zasobów


(Bejronix) #1

Witam,

Podczas instalacji Windows'a XP na laptopie (HP nx7300, zainstalowany fabrycznie Vista) na samym początku wersji graficznej (tej po restarcie komputera) wyskakuje mi błąd "lsass.exe - za mało zasobów " o treści "Nałożono zbyt ścisłe ograniczenia na ilość pamięci wirtualnej aby było możliwe zakończenie tej operacji" i natychmiast restartuje się komputer. Wszystkie poprzednie procedury przebiegają poprawnie. Próbowałem już 3 różnych płyt (XP SP2, XP SP2+stery do SATA, XP SP2+hotfixy+stery) i po każdej wyskakuje ten sam error (przy instalacji na stacjonarnym wszystko idzie w porządku). Szukałem w Internecie jednak bardzo mało osób miało taki problem, a jeśli już miały to nie został on rozwiązany. Próbowałem zmieniać różne opcje w BIOSie, jednak to nic nie pomaga. Już nie wiem co robić. Umie ktos mi udzielic pomocy ?

Pzdr


(popula) #2

Poczytaj o Pamięci wirtualnej


(Bejronix) #3

Ale Windows nawet sie jeszcze nie zainstalowal. Narazie instalator zdazyl tylko skopiowac pliki, gdzie mi tu do konfiguracji pamięci wirtualnej.


(popula) #4
zainstalowany fabrycznie Vista

to masz Vistę, czy się jej pozbyłeś?


(Bejronix) #5

Visty juz nie mam, sformatowalem partycje na ktorej ona sie znajdowala.


(popula) #6

Pogrzebałem trochę w sieci i znalazłem, że powodem takich zachowań, może być uszkodzona pamięć RAM. To tylko przypuszczenie ale warte wzięcia pod uwagę.


(Bejronix) #7

Sprawdzalem za pomoca BIOS'a i pokazal, ze pamiec jest sprawna.


(popula) #8

Możesz jeszcze spróbować resetu bios do ustawień standardowych.


(Bejronix) #9

Dobra, teraz troche z innej półki.

Zainstalowałem Windows'a 2000, jednak nie wiem co się porobiło z partycjami. Oto screen (z tymze partycja C nie jest już FAT tylko NTFS). Co proponujecie mi z tym wszystkim zrobić ? Windows jest na partycji D:. Dwie pozostale nie sa mi w niczym potrzebne. Najlepiej bym je jakos polaczyl w jedna calosc (a potem rozdzielil - ale to juz sobie poradze :))

  1. Podczas gdy wyskakuje jakiś komunikat windowsowy komputer pika. Jak to wylaczyc ?

(JNJN) #10

A po co tyle kombinacji:

Usuń z dysku wszystkie partycje łącznie z partycją recovery, jeśli jej nie potrzebujesz i jest - dysk ma być jak nowy i ma przed podziałem na partycje mieć pełną pojemność , odpal XP z SP2 i załóż partycję i sformatuj na NTFS i instaluj system, później z poziomu systemu sformatuj pozostałe partycje na NTFS i masz.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

TU

TU