LTE co to jest, wyjaśnienie dla laika

(radmar) #1

Witam,

Chciałbym poznać taka skromną teorię (Dlatego nie odsyłajcie mnie do googli - oczekuję krótkiej odpowiedzi).

1) Czym jest LTE ? To jest takie coś jak sieć komórkowa ?

2) Czym różni się LTE od HSPA+

(Semtex) #2

To jest znacznie lepszy dział na takie pytania. Przeniesiono z "Sieci".

(Cedar) #3

Krótko się nie da.

Do Google nie odsyłam, wystarczy Wikipedia:

To nie jest sieć komórkowa, to jest sposób transmisji danych (w sieci komórkowej)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Evolved_H ... ket_Access

(radmar) #4

Czyli ja się podłączam do sieci komórkowej cyfrowego polsatu za pomocą modemu (coś jak komórka) ?

A potem używam LTE do transmisji danych. Innym sposobem transmisji danych jest HSPA+ naprzykład.

Czy ten internet jest również w komórkach ?

(Cedar) #5

HSPA i LTE to nie jest internet.

To jest sposób dostarczania (transmisji) danych (np. internetowych) w sieciach komórkowych.

Oba te sposoby transmisji występują w samodzielnych modemach oraz w telefonach komórkowych.

LTE posiada obecnie stosunkowo mało modeli telefonów ale z każdym tygodniem pojawiają się nowe modele.

(Kpc21) #6

Tak właśnie jest, przynajmniej "na chłopski rozum", nie zagłębiając się w szczegóły techniczne, można tak powiedzieć.

Jeśli komórka obsługuje standard LTE dla pasma na którym działa on w Polsce - możesz korzystać z niego w komórkach.

(radmar) #7

Czyli moja karta również może w komórkach dzialać :slight_smile:

(Kpc21) #8

Jak każda karta SIM. Z tym że niekoniecznie będzie można ją używać do rozmów telefonicznych. To już zależy od tego, co to dokładnie jest za usługa.