Lubuntu 11.10 12.04 Problem z ethernetem, xorgiem i qt

Witam. Mam problem z Lubuntu 11.10. Maksymalna rozdzielczość ekranu to 1152x864. Nie mam pojęcia jak ustawić 1280x1024. Próbowałem edytować xorga, ale z mizernym skutkiem. Grafika to zintegrowana nvidia 6100. Kolejny problem to wygląda aplikacji qt. Korzystając z kadu ma się chęć po 5 minutach pociąć. Instalowałem qt4-qtconfig i wybrałem styl gtk+. Brak efektów.

Próbowałem instalacji 12.04. Przyznam, że system jest jakoś lepiej zorganizowany. Jest jednak jeden problem. Nie mogę połączyć się z eternetem. Ten sam problem miałem z instalką bety 12.04. W 11.10 wystarczyło podać tylko maskę, brame, adres i DNS. System łączył się już automatycznie. Na 12.04 system nie łączy się z internetem po skonfigurowaniu sprzętu.

Sprzet:

Procek 1.4ghz

1gb ram

zintegrowana nvidia 6100

2 karty sieciowe.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Sterowniki do graficznej zainstaluj z nvidia.com. Być może dodatkowo trzeba doinstalować programy typu nvidia-settings nvidia-xconfig itp - chyba że to jest dostarczane ze sterownikami. Tam sobie ustawisz rozdzielczość.

Może spróbuj czegoś innego niż Ubuntu?

Z nvidią już sobie poradziłem. Bramy, adres i dnsy wpisuje w network-manager. W kopię znajdują się 2 karty sieciowe. Jedna zintegrowana z płytą główną, a druga zewnętrzna. Na razie na systemie siedzi lubuntu 11.10, a 12.04 odpalam z USB. Nie postawie systemu, dopóki nie uda mi się skonfigurować połączenia na USBku. Nie mogę postawić na tym kompie nic co nie jest ubuntu-pochodne. To jest sprzęt mojej dziewczyny i do tego wiekowy:) U siebie mam postawionego Archa na desktopie i laptopie.

Wyniki z 11.04

Na 12.04 też widziane są karty, bo pamiętam jak próbowałem jeszcze z tym walczyć na bacie. Klikając w network-manarzerze wyświetla mi się komunikat urządzenie nie jest gotowe. Przeglądając google natknełem się, że to nie jest problem tylko lubuntu, ale też innych systemów z tej rodziny w wersji 12.04. Jedni winią jajko, inny coś innego.

http://www.google.com/search?client=ubu … 8&oe=utf-8

Edit. Jutro znowu będę u niej, wiec muszę dowiedzieć się jak to skonfigurować;]

Spróbuje pokofigurować to według tego

http://www.techienote.com/2012/04/how-t … 12-04.html