Lubuntu brak wifi po aktualizacji

Witam, po aktualizacji systemu straciłem WiFi na Lubuntu 17.04.
Polecenie iwconfig pokazuje
lo no wireless extensions.
Pobrałem i doinstalowałem pakiet net-tools, ale to nic nie pomogło. Urządzenie na którym jest system to Kiano SlimStick, mam tylko z WiFi dostęp do internetu z niego.
Wykonałem też poniższe polecenia ładując moduł:
sudo modprobe -r brcmfmac
sudo modprobe brcmfmac
sudo systemctl stop brcmbt.service
sudo systemctl start brcmbt.service

Pokaż wynik (jako root):
lshw -class network
(ewentualnie: lspci -nnk | grep -A3 0280)

Potem:
lsmod | grep iw

Pokaż również informacje z systemd:
sudo systemctl status brcmbt.service

Pokaż też info z logów:
journalctl -xn

1 polubienie

Polecenie network nic nie wyświetliło. Nie miałem pomysłu i zainstalowałem wersję 16.04.2 z Xfce. Strach po aktualizacji minął gdy wifi wystartowało. To Lubuntu 17.04 pisało tam że jest jako obraz beta, a do tego mojego urządzenia muszą być specjalne obrazy ISO, 32 bitowe Uefi na 64 bitowym systemie. Na razie można rzecz że problem został rozwiązany.

Problem powrócił na Xubuntu 16.0.4.2.


http://www.pazurem.pl/2017/03/kiano-slimstick-i-linux-ubuntu.html

Wszystko fajnie działa na wersjach 17.04 i 16.04.2 aż do pewnej aktualizacji. W Lubuntu 17.04 po pierwszej aktualizacji wysiadło wifi, puste polecenia iwconfig, ifconfig. Jest tylko: lo no wireless extensions
W Xubuntu 16.04.2 dopiero po kilku aktualizacjach przestało wykrywać, prawdopodobnie aktualizacje dodały coś z wersji 17.04. Oczywiście patche kernela z tej strony nic nie rozwiązały. Wyłączanie modułu i włączanie też nie rozwiązały problemu.
sudo modprobe -r brcmfmac
sudo modprobe brcmfmac
Pozostaje nie aktualizować systemu co nie ma sensu lub może kompilacja sterowników Broadcom rozwiązała by ten problem? Tu potrzebny jest jakiś dobry spec od Linuksa.