Lubuntu/Linux Mint - po aktualizacji niemal nie działa Internet

Cześć. Mam problem ponieważ nie mogę zaktualizować wersji Linuksa jakiego mam (teraz Linux Mint, wcześniej Lubuntu). Po aktualizacji przez menedżera aktualizacji lub tylko z poziomu terminala po ponownym uruchomieniu sieć Wi-Fi właściwie nie działa, zrywane jest połączenie - ponownie się łączy,  jest podana mniejsza przepustowość WiFi w ustawieniach sieciowych, itd. Czyżby była jakaś wada w sterowniku do karty sieciowej? Część adresu pierwszej połowy mojego MAC karty sieciowej WiFi w płycie głównej:

Instalując na świeżo system zaznaczam żeby wszystkie aktualizacje pobierał przez internet (mając dostęp do sieci), jednak po zalogowaniu mam możliwość pobrania jeszcze ponad 500MB aktualizacji - więc nie działa ten mechanizm? Co może być przyczyną tego, że po aktualizacji i ponownym uruchomieniu sieć przestaje działać?

Dodam jeszcze, że po zainstalowaniu Internet działa bardzo dobrze, aktualizacje powodują taki problem.

 

Zdziwisz się, ale Canonical (wydawca Ubuntu) ma problem ze znikającym WiFi po aktualizacjach. Najgorsze jest to, że od wersji 14.04 nie mają pojęcia co jest grane i jak to naprawić. Niestety raz WiFi wyparowało mi po aktualizacji, pomogła reinstalacja systemu (w zasadzie to żadne rozwiązanie). Linux Mint jest oparty na Ubuntu, a właściwie jest to Ubuntu w innym odzieniu, więc problemy te same.

Spróbuj nie instalować aktualizacji Network Managera.