Lubuntu/Linux Mint - po aktualizacji niemal nie działa Internet


(nalesnikk) #1

Cześć. Mam problem ponieważ nie mogę zaktualizować wersji Linuksa jakiego mam (teraz Linux Mint, wcześniej Lubuntu). Po aktualizacji przez menedżera aktualizacji lub tylko z poziomu terminala po ponownym uruchomieniu sieć Wi-Fi właściwie nie działa, zrywane jest połączenie - ponownie się łączy,  jest podana mniejsza przepustowość WiFi w ustawieniach sieciowych, itd. Czyżby była jakaś wada w sterowniku do karty sieciowej? Część adresu pierwszej połowy mojego MAC karty sieciowej WiFi w płycie głównej:

Instalując na świeżo system zaznaczam żeby wszystkie aktualizacje pobierał przez internet (mając dostęp do sieci), jednak po zalogowaniu mam możliwość pobrania jeszcze ponad 500MB aktualizacji - więc nie działa ten mechanizm? Co może być przyczyną tego, że po aktualizacji i ponownym uruchomieniu sieć przestaje działać?

Dodam jeszcze, że po zainstalowaniu Internet działa bardzo dobrze, aktualizacje powodują taki problem.

 


(Przemo78) #2

Zdziwisz się, ale Canonical (wydawca Ubuntu) ma problem ze znikającym WiFi po aktualizacjach. Najgorsze jest to, że od wersji 14.04 nie mają pojęcia co jest grane i jak to naprawić. Niestety raz WiFi wyparowało mi po aktualizacji, pomogła reinstalacja systemu (w zasadzie to żadne rozwiązanie). Linux Mint jest oparty na Ubuntu, a właściwie jest to Ubuntu w innym odzieniu, więc problemy te same.


(ra-v) #3

Spróbuj nie instalować aktualizacji Network Managera.