Lubuntu, nie działa wbudowany mikrofon na skype

Witam,

mam taki problem, że nie działa mi wbudowany mikrofon na Skype, w ogóle nie działa żaden, nawet pod USB czy wejście liniowe.

W ustawieniach Skype mam duży wybór i nie wiem co wybrać. ;/ W alsamixer wszystko jest na maksa.

Tutaj zdjęcie ustawień Skype:

http://i49.tinypic.com/dlq5mq.png

Mój laptop: MSI EX623, karta Intela ALC1200.

Witam w klubie (ale ja mam MSI EX625). Sprzęt grający ten sam widać. Mikrofonu nie odpalisz, subwoofera (jeśli masz tak jak ja) również nie. Nie szukaj, nie męcz się bo to nie ma sensu, już sam zmarnowałem na to ogromną ilość czasu.

Korzystając z okazji, że masz podobnego laptopa już na inny temat czy wiesz jak na tym uruchomić lm-sensors lub coś w tym stylu dzięki czemu będę mógł kontrolować obroty wentylatora?

I czy dokonywałeś aktualizacji biosu, ja mam stary, po ściągnięciu pliku ze strony msi mam plik .exe, jeszcze jeden plik jakiś i BAT, jak to zainstalować z poziomu linuksa?

Z lm-sensors nie mam problemów (tj. odczyt temperatur i innych bzdet), aczkolwiek nie próbowałem kontrolować obrotów wentylatora. Nie widzę w tym głębszego sensu - podczas wysokiego obciążenia system samemu zwiększa obroty wentylatora, a podczas niskiego - zmniejsza. Osobiście nie mieszałbym w tym, aby przez przypadek nie narobić sobie kłopotów.

Tak, dokonywałem. W przypadku mojego EX625 nie ma możliwości zrobienia tego z poziomu Linuksa - jedynie za pomocą pendrive’a z FreeDosem na pokładzie. Pewnie w Twoim przypadku będzie identycznie. Na stronie MSI powinna być dokładna instrukcja aktualizacji za pomocą FreeDos.

Podaj wynik polecenia:

cat /proc/asound/card0/codec* | grep Codec

O ile masz snd_hda_intel to zajrzyj tutaj:

https://help.ubuntu.com/community/HdaIntelSoundHowto

  • dokumentacja alsy (w poradniku masz wszystko).