Lubuntu - problem z ponownym uruchomieniem

Po wybraniu opcji Uruchom ponownie system zatrzymuje się na ekranie z logiem i “migającymi” kropkami. Jest w porządku, gdy uruchamiam ponownie przez wybranie opcji Wyłącz i włączenie przycisku zasilania na komputerze. Podobny problem był poruszany tutaj:

Można spróbować rozwiązań podanych na tej stronie:

https://takasobiestrona.wordpress.com/linux/acpi-w-buntu/

W połowie strony są przykłady wpisów do gruba.

Pozdrawiam

Dzięki! Czytałem trochę, poszperałem w necie i myślę, że może to mieć związek z tym, że Lubuntu jest moim drugim systemem zainstalowanym na komputerze. Pierwszym jest Windows XP i nadal go mam. Czyli sytuacja wygląda tak, że mam Windowsa XP i Lubuntu na RÓŻNYCH partycjach. Czy może ktoś mi podpowiedzieć jak rozwiązać ten problem? Jestem całkowicie zielony jeżeli chodzi o Ubuntu, o GRUBie wiem niewiele. Czy sprawa uruchamiania systemu jest w ogóle warta rozwiązywania? W sumie i tak mogę uruchomić ponownie komputer (czyli Lubuntu) przez opcję Wyłącz. Martwi mnie tylko to czy kłopotem jest tylko kwestia obecności dwóch systemów i zmiany konfiguracji jednego z nich (lub obu), czy też ten brak ponownego uruchamiania jest problemem sięgającym głębiej.

 

Proszę o odpowiedź i wytłumaczenie :slight_smile: