Lubuntu problemy z dźwiękiem - zapętlenie przy pauzowaniu utworu

Witam. Zaktualizowałem moje Lubuntu, i po aktualizacji (ogólnej, nie na np. Lubuntu 15.10 tylko aktualizacji programów i zabezpieczeń) gdy pauzuję dźwięk obojętnie gdzie, to nie pauzuje się on do końca. Ciągle podczas pauzy słychać bardzo krótki powtarzający się dźwięk. Ten dźwięk to jakiś 0,3 sekundowy kawałek pauzowanego dźwięku. To trochę irytujący problem, bo sprawia ciągły hałas. Co mogę zrobić żeby ten problem zniknął?

Zacznijmy od podstawowej rzeczy. Masz zaktualizowaną alsę i gstreamery? :slight_smile:

Nie przypominam sobie żebym aktualizował alsę i gstreamery. Jak je zaktualizować lub upewnić się że mam aktualną wersję?

Google nie gryzie :P:

sudo apt-get install alsa

Nie wiem, jak to jest z Gstreamerami na *buntu, bo mają PPA, ale możesz wbić tą komendę:

sudo apt-get upgrade

Zaktualizuje ona wszystkie pakiety. Możliwe, iż jakiś nie jest kompatybilny po Twoich działaniach i dlatego coś nie działa. Po Gstreamera sięgnij do Google :D.

 

 

 

 

 

Dzięki, problem zniknął po aktualizacji na Lubuntu 15.10. Zaktualizowało mi się wszystko, w tym Alsa i Gstreamery :smiley: