Lumia 1020 błędnie zapisuje zdjęcia

Witam, gdy robię zdjęcia Lumia 1020 ustawione na (38mpix i 5mpix jpg) zdjęcia 5mpix są zapisywane prawidłowo, a zdjęcia 38mpix są zapisywane z jakimś błędem to znaczy są całkowicie zielone lub szare - czy ktoś wie co jest przyczyną lub spotkał się z takim czymś ?

Witam może dla wyższej rozdzielczości masz ust jakiś filtr (efekt)

Po prostu nie odpalasz dng w odpowiednim programie. Miałem to samo w 930, po prostu większość softu nie tego ogarnia. Osobiście jestem zwolennikiem KISS, ale w tym przypadku musiałem przeprosić się z kombajnami adobe.

Niema żadnego filtra

 

a pliki są *.jpg i zajmują jakieś ~1MB

Jeżeli pliki z dopiskiem __high mają ~1 MB, to jest to stanowczo za mało - u mnie mają zazwyczaj >6 MB. Zacznij od zwykłego ponownego uruchomienia telefonu. Jeżeli nie poprawiło się - spróbuj w Lumia Camera przestawić opcje na inny zapis, zapisać ustawienia, zrobić zdjęcie, a potem przywrócić ustawienia z zapisywaniem dwóch zdjęć i sprawdzić znowu. Jeżeli nie zadziała - sprawdzić czy uda się odinstalować Lumia Camera i zainstalować jeszcze raz. Jeżeli nie zadziała - spróbować co się stanie po wgraniu oprogramowania telefonu od nowa / wyczyszczeniu ustawień, tzw. hard reset (usuwa wszystkie dane z telefonu, uwaga!). Jeżeli nie pomogło - wada fabryczna, na gwarancję.