Lumia 520 - zepsuta czy ten model tak ma?

Mój telefon zaczyna mnie powoli doprowadzać do szału:

 

Bateria - Przy okazji wymiany ekranu serwisant powiedział że należy wymienić baterię bo stara pada, faktycznie słabo trzymała. Ok kupiłem więc i co? Po staremu o ile na wifi wytrzyma ten jeden dzień to na 3G pada po… godzinie-dwóch.

 

Internet - często po prostu przestaje działać: zasieg pełen ale transferu danych brak,pomaganie jedynie włączenie/wyłączenie trybu samolotowego albo restart telefonu.

 

Dźwięk - przynajmniej raz na dzień przestaje działać dźwięk w prawej słuchawce, pomaga tylko restart.

 

Aplikacje - długie czekanie na uruchomienie, wywalanie się działajacych w tle, crashe do ekranu startowego

 

System - kompletne zawieszenia (ekran ani zadne przyciski nie działają)

 

Lumia jest “powypadkowa”, zaliczyła liczne upadki, zmianę ekranu który teraz na nowo pękł :frowning: Czy to może być powodem?

 

EDIT

Teraz dopiero zauważyłem że zły dział. Mogę prosić moderatora o przeniesienie do “Urządzenia mobilne” ?

Raczej zepsuta, bo u mnie nie występują rzeczy opisane u Ciebie i nigdy nie występowały, a też serwisowałem telefon (głośnik trzeszczał). Jeśli aktualizowałeś system do najnowszej wersji, tj. WP8.1 update 1, to być może system niepotrzebnie wykorzystuje baterię. U mnie też bateria zaczyna krócej trzymać, ale to raczej z powodu zużycia. Upadki mogą mieć wpływ na takie zachowanie urządzenia.

Moja też się tak nie zachowuje. Bateria po ok. 1,5 roku wytrzymuje ok. 2-3 dni (wifi i 3G włączane wtedy kiedy potrzebuję). Niestety, czasami zalicza jakąś zwiechę i po wciśnięciu przycisku wybudzenia wyświetlacza, myśli dobrych kilka sekund zanim to zrobi.

Tego się obawiałem :? Wiecie ile może kosztować naprawa czyli najpewniej wymiana płyty głównej? Ewentualnie ile mógłbym za nią dostać kasy przy sprzedarzy i za ile kupię sensowny low-endowy androidowy smartfon?

W tym telefonie to nie wiem czy jest sens wymieniać płytę główną. Uszkodzony telefon to raczej za więcej jak 100zł nie sprzedasz.

Dzięki za odpowiedź :slight_smile: Jeszcze zauważyłem że przy ustawieniu jasności na automatyczną co jakiś czas ekran podświetla się na 100% (automat -> nagłe podświetlenie -> powrót do automatu). Ogólnie telefon nie jest uszkodzony całkowicie ale masz racje że raczej nikt go nie będzie chciał :?

No to może za 200 pójdzie. Co do podświetlenia przy głośniku jest czujnik i jak się go przysłoni to ekran się przyciemnia.

@PokerFace

dużo jedzą zawieszone aplikacje, pozamykaj niepotrzebne, (sam mam 630 i kilka otwartych aplikacji a zawłaszcza jedna jakaś działająca w tle gra nie pamiętam nazwy jadła bardzo szybko)

może po aktualizacji też jakaś funkcja systemu odleciała lub coś się gryzie,

Możesz spróbować jeszcze przywrócenia ustawień fabrycznych

Dokładnie, aplikacje działające w tle, szczególnie te korzystające z Internetu żrą baterię niemiłosiernie. Ja włączam Internet kiedy potrzebuję, a zostawiłem sobie w tle IE, FB, FB Messanger i GG (bez dostępu do Internetu), baterię zjadło mi w 2h (z włączonym Internetem i bez działających aplikacji w tle trzyma mi spokojnie 4h) - od tego momentu wyłączam wszystkie aplikacje.