Lumia 550 - nie idzie uruchomić

(majkel69) #1

Witam.
Mam problem, ponieważ telefon Lumia 550 wyłączył mi się sam. Kiedy spróbowałem włączyć, pokazało się logo Microsoft, po czym telefon się wyłącza. Nie reaguje na ładowarkę, a po podłączeniu do USB logo Microsoft pojawia się i znika, tak jakby się cały czas resetował. Czy jest możliwość żeby uruchomić jakoś telefon? Ewentualnie czy jest może jakiś program, który pomoże mi w tym?
Z góry dzięki za odpowiedź.

(fiesta) #2

Próbowałeś twardego resetu?

(majkel69) #3

Tak. Trzymałem zasilanie, poczekałem aż zawibrowało, wcisnąłęm vol-, trzymam i trzymam i nadal jest to samo. Pojawia się logo i znika. I tak już dobre 10 razy… I bez zmian.

Jak masz jakiś zapasowy telefon to bym wysłał go na gwarancji do serwisu.

(majkel69) #5

No właśnie nie mam… Żona mi powiedziała, że na ten telefon jest jeszcze dodatkowa gwarancja, ale szkoda czekać na telefon ponad miesiąc… Może się jakoś uda go postawić…

Może bateria nawaliła i poprostu nie ma pradu. Podłącz do ładowania, odczekaj z 15 minut i powinien sam wstac bo tak to sobie MS umyslił. Tak miałem raz z Lumią 950XL. Nie chciałą wstać, wywalało logo i death. Podłączyłęm do ładowania i poczekałem bo te wynalazki jak się do zera rozładują musza sie naładować 20-30%, żeby wstało. Nie tak jak Android, że ma 2% bateri, podłączony, a i tak ruszy :slight_smile:

(majkel69) #7

Takiego problemu nie miałem nigdy… Pod ładowarką leżał cały czas i bateria miała 96 %…

Masz w telefonie microSD?? Próbowałeś odpalić bez SiMki telefon czy coś nie blokuje i bez microSD jak masz ?? :slight_smile:

(kameleon5) #9

Może masz taki problem jak tu opisany:https://wpworld.pl/49278/uzytkownicy-lumii-550-uwazajcie-na-blad-w-najnowszym-buildzie-14267-dostepym-w-szybkim-kregu-aktualizacji-wi/

(tdream) #10

Odradzam aktualizowanie lumii 550 do win 10!

(direct39) #11

Przecież Lumia 550 fabrycznie miała Win10 Mobile.

(maker3) #12

Nie miałeś tam Insidera? Choćby release preview?
Wczoraj MS wydał build uceglający wszystkie telefony. Musisz użyć Windows Device Recovery Tool.

(kwantowykotek) #13

Mi to wygląda na problemy z płytą główną w telefonie.

Dokładnie. Lumia 550 i 560 mają fabrycznie windows 10 Mobile.

(tdream) #15

Ja mam Lumię 550 z Windows 8.1.Taką kupiłem.

(marcinek1992) #16

Spróbuj wgrać od nowa oprogramowanie. Przed ta czynnością upewnij sie ze bateria jest troche naladowana.

(direct39) #17

Lumii 550 nie sprzedawano z 8.1, musisz mieć inny model, może 540, 532 bądź 640, ale na pewno nie 550.

(majkel69) #18

Problem się rozwiązał. Wszystko przez kompilację dla Insiderow, która wyszła i psuła telefony. Naprawiłem to przez WDRT. Temat do zamknięcia.

OK, wybrano solucje w związku z rozwiązaniem.

(tdream) #20

No tak. Masz rację! Pała ze mnie :slight_smile: Mam Lumie 535 dual sim.