Lumia 550 - warta zakupu?

Chciałbym w końcu porzucić Androida i przesiąść się na WP. Moją uwagę przykuł ten telefon. Specyfikacją jak i ceną- 4,7 cala, Snapdragon 210, 1 GB ramu w cenie 400 zł. Jak dla mnie- dobry telefon. Lecz mam wątpliwości co do działania systemu. Ogólnie WP działa płynnie na każdym sprzęcie (wg. znalezionych opinii), ale podobno ludzie skarżą się na problemy z W10 w tym modelu. Przycinanie, wyłączanie się bez powodu, słaba praca baterii. Czy ktoś z posiadaczy Lumii 550 opowie coś o działaniu tego telefonu? 

Mit. Z tym jest obecnie coraz gorzej. Naprawdę płynnie działał WP 7X, ale to był upośledzony system.  

 

Z wersją 10 jest pod tym względem źle. System nie jest stabilny i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie. Generalnie mobilny Windows powoli zdycha i tylko Microsoft jeszcze głośno o tym nie mówi. 

 

To jest biedna specyfikacja. Aparat przeciętny i nic sensownego za te pieniądze. 

witam,

 

niektórzy go lubią a inni nienawidzą z powodu niestabilności. lepiej kup telefon ze sprawdzonym płynnym wp8.1 potem zawsze możesz go zaktualizować.

ohoho, i co jeszcze, bzdury posiadałem L510 2 lata i mam odrębne zdanie na ten temat. telefon był nie stabilny często łapał lagi, dziwne bugi.

wp7 odradzam system jest niedorobiony

tak 3/10 bym ocenił

Ja akurat z WP 8.1 jestem bardzo zadowolony dużo lepiej mi się sprawuje niż android. około rok temu kupiłem w sferisie sobie lumie 730 i przez rok użytkowania ani razu mi nie zamulił chodzi jak od nowości płynniutko.

Nie wiem czy archeologi nie uprawiam, ale w cenie 380 zł bardzo dobry telefon nie muli, jakość rozmów, ekranu, aparatu za tą cenę bardzo dobry sprzęt. Sam go nie używam kupiłem siostrze, ale przy konfigurowaniu i zabawach nie narzekałem, siostra też chwali przerabiała androidy i androida nie chce od czasu używania HTC Mozart na WP7. A z androida w tej cenie co można dostać tylko nerwów jak zaraz zacznie mulić.

A co myslicie o tym nowym Cubocie co teraz ma byc premiera ? warty swojej ceny, chciałbym kupić synowi na urodziny no ale nie wiem. 

Lumia 550 - nie kupuj. Nie ma kompletnie sensu. Mam ten telefon od roku i żałuję jak jasna ■■■■■■■… Gdyby mnie tylko było stać na zakup czegokolwiek innego to zrobił bym to bez wahania… Po za tym “nowe” sztuki możesz wyłapać już od 250 zł w sklepach. Win Mobile umarł. Aplikacji brak, coraz częściej obecne znikają ze sklepu. Brakuje podstawowych rzeczy. Sam system z aktualizacji na aktualizację działa coraz gorzej… CO do wyłaczania się bez powodu - u mnie to nie występowało ani razu i pierwsze słyszę żeby coś takiego miało się dziać. Przycinanie - zaczęło się po ostatniej “dużej” aktualizacji telefon dość często łapie zawiasy, przegladarka w tym telefonie nawala u mnie i dość często przy wczytywaniu stron zawiesza się albo całkiem wyłącza… I mimo “formatowania” i instalowania systemu na czysto jest dalej to samo. Bateria - przy mocnym użytkowaniu 1 dzień daje radę czasem dłużej u mnie ( jak mało używasz telefonu co u mnie się zdarza czasami bateria potrafi “leżeć” bez ładowania 2-3 dni ) , ale mocne użytkowanie to w przypadku tego telefonu słuchanie muzyki i rozmowy / smsy i jak sie uda przeglądanie neta ( o ile przeglądarka działa dobrze bo niestety chrome’a tutaj nie uświadczysz ) bo na nic innego nie możesz liczyć - gry tu nic nowego nie ma, same starocie i nie nadające się do niczego syfy w sklepie. Najnowszym i najlepszym co możesz tu złapać jest jedynie Asphalt 8. Pokemonów nie ma :slight_smile: Aparat - średni, do jakichś tam podstaw wystarczy ale szału nie ma. Co do reszty - telefon po roku użytkowania to jak dla mnie syf. I nie polecam nikomu jak tej lumii 550 tak żadnego telefonu z WIN Mobile bo ten system po prostu umarł i nie żyje. Jak chcesz wydać 400 zł to już lepiej kupić coś z androidem na low budget ( jakiegoś nousa czy chinola których teraz jest pełno dość dobrych , jakieś xiaomi były i są plus minus w takich cenach ) i bardziej ci się to opłaci niż telefon od MS…

Ja osobiście odradzałbym kupno tego telefonu. Telefon często się zacina, jest bardzo mało aplikacji w sklepie, a jakość robionych zdjęć przez aparat nie jest powalająca. Cena nie jest wygórowana, ale wolałbym dołożyć trochę więcej i kupić coś sobie z androidem.

ja też lumii nie polecam

ja też lumii nie polecam
Ja też. Słabiutki ten telefon. Kup sobie coś z Androidem, a Windows Phone’a odpuść.

Myślę, że autor już dokonał wyboru, to temat sprzed roku.