Lumia 630 vs 535

Witam

 

Zamówiłem mojej rodzicielce smartfon Nokia Lumia 630. Jednak tak zastanawiam się czy nie lepiej wymienić ją na Lumię 535. Głównie o niej nie myślałem, bo ma 5 cali, tylko czy te 0,5 cala będzie odczuwalne? Zależy mi też, by czcionka nie była za mała, więc większa rozdzielczość w Lumii 535 może sprawić kłopoty. Głównym minusem 630 jest 512 MB RAMu i tego się boję się na Windows 10 (aplikacji jako takich nie będzie instalowanych).Jak myślicie, anulować zamówienie i brać 535 czy zostać przy 630?

Za ile chcesz kupić  Lumie?

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/8253/10882/9880/10600/

Szkoda, że nie ma na rynku 540, ponieważ ona wydaje się ciekawym modelem. Te dwa podane przez Ciebie mają słabą rozdzielczość ekranu.

Chciałbym kupić jak najtaniej, ale max. 400 zł, także pomimo że Lumia 540 wydaje się dobrą propozycją to jest trochę drogawa :?  Odnośnie rozdzielczości to patrzyliśmy i nie jest ona aż tak tragiczna, matce odpowiadała :slight_smile:

 

Bardziej mnie właśnie zastanawia ten 512 MB Ramu. Matka nie będzie jakoś ostro użytkowała telefonu (telefonowanie, czasami internet, no i jakieś proste gry typu Kulki, Mahjong itp.), więc te 512 MB powinno jej starczyć. Tylko czy jak zaaktualizuje telefon do Windows 10 to nie będzie przymulać (a jeżeli niezaktualizuje do 10 to myślicie że długo będą wychodzić aplikacje kompatybline z 8.1?)

536 ma słabszy procesor ale ma więcej pamięci RAM. 512 MB to trochę mało i może się okazać za mało przy kolejnych aktualizacjach systemu. Ja bym brał model z przynajmniej 1 GB RAM. Jeśli chodzi o aktualizacje to jedynie Microsoft wie jak będzie z wersją 10.

zamiast lumii wybrał bym huawei p6 - można trafic za 400zł