Lumia 640 DS czy Meizu m2?


(Aragorn9) #1

Cześć,

w poszukiwaniu nowego telefonu, moją uwagę przykuły te dwa telefony:

 

Meizu m2

 

Microsoft Lumia 640 DS

 

Ogólnie szukam telefonu ze stabilnym systemem (wiem że WP taki jest, nie wiem jak z nakładką Meizu), w miarę wytrzymałego, szybkiego i całkiem wydajnego (1GB ram w Meizu vs 2 GB w Meizu- czy Android nie zeżre większości RAM-u w Meizu i telefon będzie działał z taką samą szybkością jak Lumia?), generalnie do codziennych zastosowań, typu bieganie i niezbyt wymagające gry.

 

Jest też kwestia aparatu, który niby sporo się różni w obu smartfonach, jednakże z tego co mi wiadomo, aparaty w Lumiach należą do czołówki. Szczególnie interesuje mnie tu jakość zdjęć, często w pracy muszę robić zdjęcia wadliwych produktów, typu rysy widoczne pod światło itp. , a temu mój leciwy iPad mini już nie może podołać.

 

Z góry dziękuję za wszelkie informację! :slight_smile:


(Manyek) #2

Jedno ze zdjęć z Lumii 640 LTE zrobione na szybkiego w pracy z bliskiej odległości do detalu: http://forum.dobreprogramy.pl/galeria/640-lte-foto-o6837/

Zdjęcia wychodza naprawdę świetnie i nie mam do nich uwag :slight_smile: Sam telefon zaś działa również bez zastrzeżeń.


(Jaresek Kormanssski) #3

Może Asus ZenFone w tym przedziale cenowym z procesorem Intel Atom ? Dobra jakość wykonania, dobry ekran i wydajny procesor.

Ogólnie jeżeli chodzi o Androida to zdecydowanie lepiej będzie wybrać 2GB RAM ilość aplikacji w tym systemie naprawdę rośnie :slight_smile: