Lumia 640 i słuchawki Nokia WH-208 - samoczynne pauzowanie muzyki

(Farkas) #1

Muzyka na słuchawkach z tytułu tematu co jakiś czas zwyczajnie pauzuje. Słuchawki zostały kupione parę dni temu. Można odpauzować przez przycisk słuchawek. Nie dzieje się to regularnie, raczej w losowych odstępach czasu. Raz uda się przesłuchać jeden utwór i w trakcie drugiego następuje pauza, a innymi razami dzieje się to wcześniej lub później i tak nagminnie. Sprawdzę jeszcze na innych słuchawkach co i jak, ale może ktoś jest niemalże pewien jaka jest przyczyna? Ja obstawiam niestety kabel w słuchawkach. Prawdopodobnie pauzowanie zdarza się częściej, gdy słuchawki są w większym ruchu np. jadę na rowerze. Sama muzyka pod względem dźwięku odtwarzana jest jak należy.

(Dimatheus) #2

Hej,

Na pewno sprawdziłbym na innych słuchawkach, bo to może być ich wina. Jeśli problem na innych też występuje, być może uszkodzone jest gniazdo jack w telefonie.

Pozdrawiam,

(Farkas) #3

@Dimatheus dzięki za odpowiedź. Wychodzi na to, że raczej wina słuchawek. Testowałem inne słuchawki, kilka razy słuchałem muzyki na nich i nie zdarzyła się żadna pauza. Podobno wynikać może ona z tego, że telefon “uważa” chwilowo, że słuchawki zostały odpięte przez to, że są z nimi problemy… no ale wg mnie może też po prostu być tak, że słuchawki wysyłają sygnał pauzujący z jakiegoś powodu. W każdym razie, obydwa te problemy raczej wynikałyby ze słuchawek.

Również pozdrawiam :wink:

(Dimatheus) #4

Hej,

W takim razie pewnie uszkodzony jest gdzieś przewód wsłuchawkach, przerywa się sygnał i telefon traktuje to jako odłączenie słuchawek i pauzuje odtwarzany utwór.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Predator312) #5

W słuchawkach zdarza się, że jack jackowi nie jest równy, np. lekka odchyłka w spasowaniu końcówki przez danego producenta. W swoim telefonie mam coś takiego, że w zależności od podpiętych słuchawek - jedne działają bezproblemowo, a inne samoczynnie się rozłączają/wypinają (odtwarzanie jest zatrzymywane albo działa jedna słuchawka bądź jeden kanał).

(Farkas) #6

@Predator312, też możliwe, ale niezbyt mam jak to sprawdzić na innym sprzęcie przenośnym. W każdym razie - słuchawki Nokia (Microsoft) dedykowane Lumiom, telefon tak samo i żeby to się źle spasowało? No na gwarancje jak nic :wink:

(Dimatheus) #7

Hej,

Mogła trafić się jakaś gorsza partia słuchawek. Jeśli tylko masz gwarancję, warto z niej skorzystać.

Pozdrawiam,