[LUMIA 640 LTE] Problem z Wyłączającą Się Aplikacją SKYPE

Witam,

 

Od jakiegoś czasu zauważam problem z aplikacją SKYPE w swojej LUMI 640 LTE z Windowsem 8.1. Problem polega na tym że jak ponownie uruchomię (wyłączę i włączę) LUMIE to wszystko jest dobrze. SKYPE pracuje w tle, przychodzą powiadomienia, mogę wysłać zdjęcia przez SKYPE. Jest dzień, dwa dobrze, a w trzecim dniu zaczyna się dziać taka sprawa że…

 

  • jak chcę wysłać zdjęcie przez SKYPE to pisze WZNAWIANIE… miele miele i wyrzuci do pulpitu do kafelków,
  • chcę wyciągnąć SKYPE żeby napisać, piszę WZNAWIANIE… miele miele i wyrzuci do pulpitu do kafelków,
  • chcę ponownie włączyć z kafelka SKYPE nie włączę dopiero po ok. 2 minutach sam się włączy.

 

Dodam że inne aplikacje mam zainstalowane na karcie SD, nie mam przeciążonej pamięci telefonu. Wszystko co mogłem i co było możliwe przeniosłem na kartę SD każdą aplikację. Siłą rzeczy SKYPE został w telefonie, nie da się go przenieść na kartę SD.

 

Takie coś ma miejsce jak opisałem, jak uruchomię ponownie LUMIE jest dobrze, po jakimś czasie wraca wszystko do nienormalności. Lumia nigdy mi nie upadła. Nie mam nic takiego zainstalowanego co by nie mogło być nie tak. Mam apki pt. do banku, te standardowe co są wraz z Windowsem 8.1, dwie graficzne. Żadna inna nie jest uruchomiona w tle wraz ze SKYPE, działa tylko SKYPE sam, wszystkie inne są powyłączane.

 

Aplikacja SKYPE ma aktualizację do najnowszej wersji.

 

Co to może się dziać z LUMIĄ, albo może co jest źle ustawione, zrobione?.

Zobacz w momencie jak Ci Skype świruje ile pamięci RAM jest wolnej. (może aplikacja ma jakiś wyciek pamięci)

Ciężko będzie w wersji mobilnej dotrzeć do takich danych ja posiadam  windows 10 mobile i czasami nie działa mikrofon i  również muszę resetować.

A jak sprawdzić ile pamięci RAM jest wolnej jak działa Skype?. Przez aplikację czy to jest gdzieś w aplikacjach?.

A tak zapytam co to jest mikro?.

@Domker chyba miał namyśli sprawdzenie używanej pamięci przez menadżer zadań w Windows w wersji PC 

To nie bardzo :slight_smile: tu chodzi o Windows Phone 8.1 na Lumi 640 LTE.

Tak wiem również posiadam Lumie 640 LTE i mam pytanie jak z bateria na 8.1

U mnie bateria trzyma dzień, przy tym ci korzystam. W tyle Skype, poczta @, WWW oraz rozmowy i wiadomości.

 

Co dziennie trzeba ładować.

Ja przy 10 telefon ciągle pod wifi czasem sms rozmowy często Facebook (też działa w tle) czasami nawet osiągam 2 dni, ale to też nie zawsze polecam wypróbowanie windowsa 10 wersji oficjalnej jest wygodniejszy w obsłudze.

Wiesz myślałem o przejściu na 10 same czytałem że Update trwa dzień wow dzień wydaje mi się długo. Dwa, jak z zainstalowanymi apkami, kontaktami oraz wiadomościami i wybieranymi numerami?.

 

Ile faktycznie trwa aktualizacja do 10 po Wi Fi?.

 

Na 10 Skype funkcjonuje normalnie bez zbędnych zawiasów?.

Nie trwa dnia chociaż fakt przy przejściu z 8.1 do aktualnej 10 trzeba pobrać dwa uaktualnienia kontakty automatycznie przywrócą się po zalogowaniu a konto ms wiadomości tez do pewnego stopnia się synchronizują chociaż ja ich nigdy nie przywracam jeżeli nie wykonamy resetu do fabrycznych po uaktualnieniu (chociaż jest mocno zalecany) to powinny zostać też wybierane numery historia połączeń.

Dawno nie siedziałem na oficjalnym biorę udział w testach więc nie wiem jak się skype zachowuje. na testowym czasem mi mikrofon nie działa, i powiadomienia o wiadomościach  (ale taka przyjemność w programie Windows insider )

W razie chęci powrotu służy do tego

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12379/windows-10-mobile-device-recovery-tool-faq

Różne właśnie wersje czytałem on line ale częściej było o tym że jeden dzień trwa update z 8.1 do 10.

 

A inaczej jest może aplikacja na Windows Phone 8.1 która może czyści pamięć, albo coś w ten deseń?.

 

Albo też jest aplikacja która poprzez kliknięcie w kafelek robi ponowny rozruch telefony bez konieczności wpisywania PIN włączania i wyłączania?.

@asziatko Tym sprawdzisz ile pamięci RAM jest używane na twojej Lumii, podłączając ją pod PC:

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/apps/dn629255.aspx

Download: http://wptools.codeplex.com/

 

@tosiekbu miałem na myśli Windows Phone 8.1, a nie desktopową wersję.

@Domker W takim razie zwracam honor sam, skorzystam z programu :slight_smile:

@Domker dzięki za linka, sprawdzę co i jak.

 

Bo prócz tego już nic nie jesteśmy w stanie poradzić/zrobić?.

Chyba nic z tego nie będzie z pobrania http://wptools.codeplex.com/

 

 

Czy nie trzeba mieć zainstalowanego Windows 8.1 lub 10?. Ja mam XP… .

@asziatko Minimum Windows 8.1 i zainstalowany .NET Framework 2.0, a także Visual Studio (może być w wersji Free). To aplikacja dla developerów WP 8.1, którzy piszą aplikacje i potrzebują tego typu narzędzi do debugowania, a więc wymagania nie powinny dziwić :stuck_out_tongue:

To nic u mnie z tego Koledzy nie będzie, nie mam Windows 8.1 na PC tylko XP i sprawa na wejściu nie co się skomplikowała.

 

A coś innego jakiś inny sposób albo coś jeszcze jest możliwość?. Jakaś apka do zainstalowana na Lumi?.