Lumia 800 - Uruchomienie exe działającego na ce 5.0 i win7


(drdala) #1

Witam czy jest możliwość uruchomienia na lumi 800 lub innym sprzęcie z windows phone aplikacji exe którą uruchamia mi się na windows 7 i na windowce ce 5.0?


(mktos) #2

Nie ma możliwości uruchamiania aplikacji z Windows CE lub “dużego” Windows 7 na Windows Phone 7. O ile jeszcze może to z Windows CE by zadziałało, bo WP7 to jest w zasadzie CE, to system na to nie pozwoli, bo ma dużą ilość blokad różnego rodzaju przed uruchamianiem oprogramowania niepochodzącego z oficjalnych źródeł.

Co prawda kiedyś ktoś pokazywał emulację Windows Mobile 6 na Windows Phone 7, ale chyba sprawa ucichła po pierwsze, po drugie to działało tylko na niektórych telefonach 1 generacji, a niestety Lumia 800 zalicza się do 2 generacji, w której jeszcze udoskonalono zabezpieczenia przed grzebaniem - nie pamiętam czy było możliwe obejście blokad, czy też już nie.

A programy z “dużego” Windows wymagałyby jeszcze rekompilacji dla architektury ARM, bo są dostosowane do x86.


(drdala) #3

Jaki sprzet polecacie? Nie za duzy mysle ze maksalnie 6 cali( urzedzenie bedzie noszone na przedramieniu na opasce podobnej do tej dobiegania lub nawet takiej samej). Rozumiem ze system jaki mam brac to windows 8? Czy windows ce? Zalezy mi na jak najszyszej pracy sprzetu, co rowna sie pewnie z dobrymi podzespolami sprzetu. Przydaloby sie tez zeby bylo chociaz troche wstrzaso lub obicioodporne choc jesli mialoby to mocno podniesc cene to nie koniecznie. Co proponujecie? 


(mktos) #4

Windows CE i Windows 8 to dwa różne światy - ten pierwszy jest dostosowywany do danego urządzenia, aplikacje z normalnego Windows nie muszą na nim działać (bo obsługuje np. architekturę ARM, nie ma pewnych funkcji), raczej przeznaczony jest do specjalistycznych zastosowań. Ostatnia wersja, Windows Embedded Compact 2013 jest jak nazwa wskazuje z 2013 roku, więc jest dość stara. W oparciu o Windows CE i jego odmianę Windows Mobile działały w świecie palmtopy/PDA oraz bardzo często nawigacje samochodowe.

W Windows CE/Windows Mobile obecnie jest również wyposażona cała rzesza urządzeń specjalistycznych, komputerów naręcznych właśnie, terminali różnej maści - np. Motorola MC55A0, często właśnie w odmianach rugged (“odpornych” na warunki zewnętrzne). Z uwagi jednak na to, że Windows CE jest już przestarzały, pojawia się trochę tego urządzeń wyposażonych w Androida.

Osobiście nie znam małych urządzeń z “dużym” Windows 8 - najmniejsze to chyba tablety pokroju HP Stream 7 o rozmiarze 7 cali. Kiedyś istniała koncepcja UMPC, komputerów o małych rozmiarach i wyposażonych w zwykły system, kolega miał jakiegoś Fujitsu podobnego do tego, o rozmiarze chyba 5,5", wyposażonego w Windows Vista.

Odpowiedz na najważniejsze pytania najpierw:

Co próbujesz osiągnąć? Jakie programy chcesz uruchamiać? Do jakich zastosowań tego potrzebujesz? Jaki masz budżet?


(drdala) #5

Potrzebuję uruchomić na nim jedną aplikację którą już uruchamiałem zarówno na windows ce na terminalu honeywell hx2 (i to jego taniego następcy szukam), windowsie xp i windowsie 7. Na tym HX2 jest Windows CE Pro Plus 5.0. Budżet myślę, mam dosyć ruchomy 500-1500zł ale wolałbym oczywiście jak najtaniej. Rozumiem, że na windows phone w ogóle nie patrzeć??? Tylko windows ce i windows 8? Jeśli tak to w jakich wersjach? Czy jeszcze na jakieś systemy mogę patrzeć? Jakie modele polecacie? Musi też posiadać z wi-fi.


(mktos) #6

Windows Phone nie uruchomi aplikacji z CE ani “dużego” XP/7/8, więc nie masz co patrzeć.

Niestety, więcej nie pomogę, nie znam się na urządzeniach tej klasy.