Lumia 800 za 950 zł czy N9 za 1100

Witam, mam dylemat ponieważ szukam dla siebie smartphone’a za ok. 1000 zł i najbardziej zainteresowany jestem wyżej wymienionymi. Znam zalety i wady obu platform. Telefonu najwięcej używałbym do internetu, (w tym wideo - ale tu głownie yt), aparat, muzyki, jakieś 30 min. rozmowy, z 30 smsow/dzien, fajne byłoby móc obejrzeć czasem jakiś film czy zagrać w jakąś gierkę.

za WP przemawia większa ilość aplikacji, podoba mi się też design, ale ma też ograniczenia, brak prawdziwego multitaskingu, brak aktualizacji do WP 8 (a raczej to ze bardzo mozliwe ze deweloperzy nie beda tworzyc aplikacji na WP7.8)

MeeGo swietna wielozadaniowosc w wiekszosci kompletny out of the box, Multitasking, n9 lepszy aparat i dzwiek, ale mala ilosc aplkiacji

Polecam Ci Nokię N9. Na Allegro można ją kupić za około 900 zł. Krogulec na blogu DP pisze na temat tego telefonu (ciekawe aplikacje, tricki itp.) Jeżeli brakuje Ci aplikacji to zainstaluj Android 4.0.3 (NITdroid) tylko wtedy tracisz gwarancję.

W takie rzeczy raczej nie zamierzam się bawić. Dodam że mam na myśli telefony nowe, a takich za 900 zł raczej żadnego nie wyhaczę…