Lumia 820 vs Lumia 720

Witam serdecznie.

W niedługim czasie planuję zmienić swojego leciwego htc na coś z wp8. Nie chce tu rozpoczynać rozmowy co lepsze android czy wp żeby nie było :slight_smile:

Waham się pomiędzy lumią 820 i lumią 720 i tu chciałbym poznać waszą opinię :slight_smile:

Na plus w 720 przemawia na pewno większa bateria (wraz z gorszym hadrware’m powinna trzymać dużo dłużej), gg na froncie no i mniejsza waga. Minus to brak możliwości otwarcia obudowy, mniejsza pamięć (można ją rozbudować co prawda) i jest trochę dłuższa.

Natomiast 820 ma podobno lepszy ekran, możliwość obsługi w rękawiczkach (chyba 720 też to oferuję jak się nie mylę), lepsze bebechy w środku (to nie jest aż tak ważne dla mnie bo grać w gry nie planuję a sam wp chodzi tak samo płynnie tu i tu) no i lepsze wersje aplikacji od nokii, np nawigacja + (co w zasadzie też nie jest dla mnie sprawą super ważną). Minusem i to sporym jest tu sam wygląd telefonu i jego waga (nie chce nosić cegiełki :stuck_out_tongue: ).

Jeśli chodzi o aparaty to jest tam jakaś różnica ale nie jest to dla mnie też sprawą najważniejszą, grunt żeby dało się czasem pstryknąć fotkę.

W zasadzie jak na dzień dzisiejszy to bliżej mi do 720 ale chciałbym poznać wasz wybór.

Na koniec dodam, że brałem również pod uwagę htc 8x ale nie wiem czy jest on w stanie konkurować z nokiami.

Pozdrawiam :slight_smile:

Osobiście nie czuję, aby 820 była cegłą. Ale może się przyzwyczaiłem.

820 ma lepszy ekran, z uwagi na jego specyfikę mniej energii zużywa także Glance Screen, ma również możliwość zmiany koloru obudowy bez problemu (gdy pewnego dnia ci się znudzi). 1 GB RAM istotny jest w przypadku niektórych gier.

Dzięki za odzew.

Pewnie masz rację, waga i kubatura to kwestia przyzwyczajenia.

A jak sprawuje się bateria? Zdaję sobie sprawę że to kwestia użytkowania telefonu ale przy normalnym użytkowaniu (bez grania, oglądania filmów i słuchania muzyki przez pół dnia) wytrzyma 2 dni?

Z synchronizacją poczty co godzinę, 2G, okazjonalnych rozmowach i sporej ilości SMS-ów wyrabiam około 3-3,5 dnia.