Lumia 920 - aktualizacja sytemu (?)

Właśnie zakupiłem z “drugiej ręki” Nokię Lumię 920 - nówka wersja, jeszcze z foliami.

Są tam następujące dane:

 

Operator: CV GB (jak rozumiem to ogólnokrajowa wersja nie przypisana do żadnego operatora?)

Wersja systemu: 8.0.10517.150

Wersja oprogramowania układowego: 3051.40000.1349.0007

 

Pytania mam następujące:

  1. Czy to jest najnowsza wersja oficjalna Win8 na tę chwilę - jak sprawdzam przez OTA to mówi, że tak. Ale telefon pochodzi z GB więc nie mam pewności. W historii aktualizacji jest jeszcze podana 8.0.10517.155 ale jak piszą tylko dla niektórych modeli i operatorów. I czy to jest wersja GDR3?

  2. Jeśli to nie jest najnowsza to jak zaktualizować?

  3. Czy jest w ogóle sens instalować developerską wersję 8.1?

  4. Czy jest sens zmieniać wersję CV GB na jakąś ogólnokrajową - polską? I jak to zrobić?

 

Proszę o rozjaśnienie mi sytuacji, gdyż w świat aktualizacji Windowsów mobilnych dopiero wkraczam.

Cześć,

 

 

O ile się nie mylę, jest to brytyjski wariant oprogramowania, bez brandu konkretnego operatora.

 

Najnowsza wersja oprogramowania Windows Phone 8 to:

źródło: http://www.windowsphone.com/pl-pl/how-to/wp8/basics/windows-phone-8-update-history

Jeżeli nie obawiasz się problemów z gwarancją i nie przeszkadza ci oprogramowanie w którym coś może nie działać to możesz śmiało instalować deweloperską wersję 8.1

@rgabrysiak

Dzięki za odpowiedź. Uspokoiłeś moje skołatane nerwy :wink:

Z instalacją 8.1 chwilowo się wstrzymam i poczekam na oficjalne wydanie konsumenckie.