Lustrzana Olympus czy Sony?

Witam mam do wyboru dwie amatorskie lustrzanki Olympus E-420 + 17.5-45mm f/3.5-5.6. i SONY ALPHA DSLR-A 200 + OB. 80-210 4,5-5,6 . Którego polecacie Wy ? Prosze o opinie.

Te szkła są do różnych zastosowań. Napisz w takim razie, do czego zamierzasz używać tego aparatu, co chcesz fotografować? Obawiam się, że obiektyw 80-210 mimo dużego zoomu, może się Tobie nie przydać. Zwłaszcza jeżeli na początek lub w najbliższym czasie, nie planujesz kupna drugiego obiektywu.

witam zamierzam fotografować przede wszystkim sport, ruch, drugim zastosowaniem miałyby być zdjęcia w plenerze.

Ogólnie Sony w teście uzyskuje lepsze rezultaty.

Testy:

Sony: http://www.optyczne.pl/66.1-Test_aparat … -A200.html

Olympus: http://www.optyczne.pl/72.1-Test_aparat … 4%99p.html

PS Według mnie bez dodatkowego obiektywu i tak się nie obędzie.

faktycznie 80-210 jako jedyne szkło to jakieś nieporozumienie… coś szerszego by się jeszcze przydało…

na niekorzyść Olympusa przemawia jednak rzadko spotykany format matrycy 4/3, niby nie stanowi to wady, tylko odmienne podejście, ale np. mnie dość skutecznie odpycha od Olympusów…

Ech lepszy jest Olympus bez dyskutowania ciocia miała sonego i sprzedała go z chęcią i kupiła Olympusa i jest bardzo zadowolona

mi olympusy wcale nie leżą a sony mają bardzo przyjemny i przyjazny interface. Jak do sportu to tak czy siak za krótki obiektyw. Ale można go wykorzystać. Ja bym brał alphe. Jaki masz budżet?

No właśnie jaki budżet ? będzie lepiej jak podasz

1400 zł

trochę mało na lustrzankę jakieś wyżej klasy a nie lepiej kupić Olympusa z ultra zoomem też dobry jak chcesz to podam ci linka do tych aparatów

To podaj, chętnie zobaczę który z tych ultrazoomów nie sypie ziarnem. Tym bardziej do sportu. Krótki czas otwarcia migawki + ultrazoom = kaszka…

jak mówimy o czymś takim to hybrydę już:P fuji s9600 albo lumix fz-50 ale z doświadczenia wiem że do sportu to badziewie niesamowite… w sporcie potrzebna jest szybkość działania stosunkowo niskie szumy na wyższych iso no i oczywiście długa jasna szklarnia. Jeśli do sportu z tych dwóch co podałeś to oczywiście alpha a potem kupić jakiś tele z seri G sonego

W ciemno (nie miałem do czynienia ani z jednym ani z drugim modelem) wziąłbym sony.