Lustrzane przesyłanie plików (na zasadzie synchronizacji)

Witajcie. poszukuję jakiegoś programu, który będzie analizował dane foldery (coś ala synchronizacja) z tym, że chciałbym, aby przenosił pliki z jednego do drugiego tylko wtedy kiedy istnieją one jedynie w jednym folderze. reszty nie usuwa, nie narusza. Może ktoś z Was zna taką aplikację?

SyncBack

Total Commander posiada coś takiego, menu Polecenia -> Synchronizuj katalogi

Albo ja nie wiem gdzie to znaleźć, albo tam jest opcja tylko kopiowania, a ja chce przenieść z automatu nowe pliki do drugiego katalogu :slight_smile: Żeby ręcznie tego nie robić. Struktura katalogów identyczna w obu lokalizacjach - przy czym w źródle pusta i przenosi tylko nowe pliki - żeby nie robić sobie podwójnego magazynu.

Ta opcja właśnie to robi czyli synchronizuje ze sobą zawartość dwóch katalogów tak by w obu było to samo.

W lewym oknie Totala otwierasz jeden katalog w prawym drugi, puszczasz funkcję Porównaj, która porównuje zawartość katalogów i pokazuje Ci jakimi plikami się różnią, następnie potwierdzasz wykonanie synchronizacji i voila :slight_smile:

Tak, ale nie o to mi chodzi. Chce uzyskać synchronizację to fakt, ale zamiast opcji kopiuj to opcja przenieś. Bo to owszem działa jak należy, ale kopiuje mi pliki i mam takie same pliki w obydwu katalogach, a ja chce je za każdym razem przenosić do katalogu po “prawej” stronie.

Jeszcze raz SyncBack to zrobi