Lustrzanka cyfrowa do 3tys. Co wybrać?

Witam. Dysponuje wyżej podana kwota, pragnę ją przeznaczyć na Lustrzankę cyfrową. Ma to być dobry sprzęt renomowanej firmy. Jak ktoś ma jakieś propozycje to byłbym wdzięczny. Jak ktos nie ma nic do powiedzenia niech nie mowi Pozdrawiam!

To zależy jakim jesteś fotografem. Jeżeli wiesz o co chodzi w foceniu, ale też nie jesteś super profesjonalistą, to na twoim miejscu brałbym Canona 350D.

Kosztuje coś koło 1800zł (razem z obiektywem), a reszte kasy przeznacz na jakiś dodatkowy fajny obiektyw.

Sam korzystam z 350D i muszę ci powiedzieć, że jak na tej klasy aparat to oferuje naprawde ogromne możliwości.

Złączono Posta : 01.11.2007 (Czw) 11:10

Po drugie do Canonów jest największa ilość kompatybilnych obiektywów.

A no i aparat musi być z obeiktywem

No to tak jak napisalem w poście wyżej.

Kupujesz Canona 350D z obiektywem, a za reszte kasy kupujesz dodatkowy obiektyw (np TAKI)

śmiem się nie zgodzić, biorąc pod uwagę wsteczną kompatybilność bagnetów KAV w Pentaxach jest tam zdecydowanie większy wybór obiektywów

ja w tej granicy cenowej zdecydowanie wybrał bym Nikona D80, chociaż KIT kosztuje 3300 to jest z 50mm Nikorem za troszkę niższą cenę (osobiście nie wziął bym żadnego Canona, bo mi po prostu nie leży ergonomia tych aparatów)

ewentualnie ze względu na już wspomniane zalety Pentaxów oraz ogólną dobrą jakość (i najlepszy kitowy obiektyw) K10D

Tylko, że Nikon ma matryce CCD, a Canon CMOS czyli lepszą. Ogólnie Nikony mają gorszy wybór obiektywów, droższe akcesoria. Z tego co mi wiadomo na temat tego Nikona to lepszy auto focus w stosunku do Canona.

Przecież są producenci trzeci jak np. Tamron.

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4701

http://www.fotal.pl/artykul/Canon_EOS_4 … 13076.html

w zasadzie największa różnica pomiędzy CMOSem a MOSem to ilość zużywanej energii. różnicy jakości przy D350 który jest już wiekowym modelem, raczej nie uświadczysz, co innego w hihg-endowych modelach, ale to zupełnie inna klasa cenowa

Wiekowy jest, ale jak na taką cenę to aparat ma całkiem fajne możliwości. Wiadomo, że dla profesjonalisty taki aparacik to tylko zabaweczka, ale dla średnio zaawansowanych aparacik jak znalazł.

Autor tego tematu niestety nie określił czego oczekuje od aparatu… ale tak jak mówiłem. Za 3 tysięce kupi 350D + obiektyw 18-55 + obiektyw 70-300 i jeszcze starczy mu na kartę pamięci i jakąś torbę na cały sprzęt.

Ja oczekuje dobrej matrycy, renomowanej firmy. Aparat bedzie rodzinny, ale i do widoków portretow itp. A nie lepiej 400D zamiast 350D ?

Ja bym brał Pentaxa K100D Super i jakieś szkła, ale to Ty musisz wiedzieć co jak Ci w ręku leży i z czym Ci dobrze.

Lustrzanka moim zdaniem z definicji nie nadaje się na aparat rodzinny (z tego co ja rozumiem rodzinny-do użytku dla każdego z domowników)

W sumie możesz wziąć TĄ 400D.

I jeszcze dokup jakiś teleobiektywik i masz super zestaw.

Chociaż wielkich różnic pomiędzy 400D a 350D nie ma…

400D ma 2mpix więcej niż 350D, samoczyszczącą matrycę, ponoć lepszy auto focus i jeden monitorek zamiast dwóch.