Lustrzanka cyfrowa- jaką kupić?

Z hybryd to tylko Fuji S6500 lub S9600 a jak koniecznie lustrzanka to używana Nikon D70 lub D70s za ta cenę.

no fajny jest nikon d70 i d70s ale za tyle ile on chce wydać kupi same body a nim raczej sie zdjęć nie zrobi

a co do FZ50 to może to stary model ale cały czas funkcjonalny z funkcji i mechanizmów w nim zastosowanych

FZ 50 sobie odpuść bo lekki syf jest jak cośteo hybrydy fuji. I żaden kompakt nie przebije lustra i to zapamiętajcie raz na zawsze:)Polecam dozbieranie 300zł i sony a200 i wtedy możemy o czymś w miare dobrym porozmawiać

Lustrzanka jest dobra dlatego bo ma dużą matrycę i nie chodzi tu o ilość pixeli tylko o cale. Obiektyw jest mniej ważny. Poczytaj PCFORMAT 6/2008, tam jest spory artykuł o tym.

bzdura…

um, nie jest to w żaden sposób prasa specjalistyczna w tej dziedzinie więc i opinie raczej nie w pełni profesjonalne?

Na pewno bardziej specjalistyczna niż to co tu czytam.

Matryca jest ważniejsza od szkła :o ? Matryce w lustrzankach nie różnią się wybitnie rozmiarem. Jedyna różnica, że część siedzi jeszcze na CCD, a druga część na CMOS. No i niektórzy próbują wyciskać dodatkowe megapiksele. A wiesz, że są kompakty z matrycami aps-c?

Szkła są ogromnie ważne. A jeżeli nie to czemu wszyscy tak szybko porzucają kita i zastępują je droższymi? A parametry szkieł, jak ich jasność i mniejsze zniekształcenia itd, nie są ważne?

Szkło jest ważne. Matryca w lustrzankach jest dużo większa niż w kompaktach. Matryca jest ważniejsza. Zresztą poczytaj na www.cyberfoto.pl

Ja się z tym nie do końca zgadzam. Mówimy o aparatach od 1300 do 2000zł (tyle, by kosztował d40x lub d60). Taki, chce autor wątku kupić. Istnieją kompakty z matrycami APS-C, choćby firmy Sony (nie mówię o pełnej klatce, bo to nie ten przedział cenowy).

Tobie chodzi, chyba o porównanie matrycy lustrzanki i kompaktu (pospolitego, dodam: 1/2.5)? Jeśli tak, to zgoda.

Ale, jeśli nie to chciałbym poznać Twoje argumenty na temat wyższości matrycy nad rodzajem obiektywu (w lustrzance). Rozmiar w lustrzankach klasy dostępnej dla nas jest ten sam (format APS-C), więc czemu ludzie tak szybko zostawiają kity, a nawet ich nie kupują?

Nie licząc Olympusów ze swoim dziwacznym 4/3 :stuck_out_tongue:

hmm odnośnie wyższości CMOS nad CCD, jaka jest zasadnicza różnica właściwie? CMOS mniej szumi zdaje się, ale jest chyba bardziej prądożerny. Nie wydaje mi się by przy APS-C robiło to strasznie dużą różnicę, no ale cóż, to temat na inną dyskusję;)

I- matryca jest bardzo ważna bo stanowi o jakości zdjęcia. Im większa tym lepiej. Kompaktowe matryce są małe i wypełnione pikselami co daje szumy i zniekszatałcenia.

II- obiektyw jest bardzo ważny. Zapraszam np. z kitowym obiektywem w góry :lol:

III-APS-C to dobry format ale lustrem tak czy siak zrobisz lepsze zdjęcie to to już są lustrzanki i tak musi być

Dziękuję wszystkim za wypowiedź, już wiem jak się kierować i co ewentualnie kupić…

to napisz co kupujesz

Moim małym wypasem jest Sony Alpha A-200 dostałęm z dwoma obiektywami jeden mniejszy do wnętrz drugi większy do panoramek w górach itp. Aparat boski jest !!

no ja tez teraz staje przed wyborem kupna sprzetu fotograficznego i mam ok 1700zł dlatego chce wiedzieć co kupuje mykusz , i wybór pada między fz50 i s9600 i niby lepszy jest fiji lecz z wyglądu mi się strasznie nie podoba jakby z lat 90