Lustrzanka cyfrowa- jaką kupić?

Witam :slight_smile:

Planuje zakupić lustrzankę cyfrową tak do 1300 zł +/- 100 zł. Niestety nie za bardzo orientuję się w tym temacie, bo nie wiem za no zwrócić uwagę itd. Znalazłem taką lustrzankę: http://www.nikon.pl/product/pl_PL/produ … rview.html . Ale nie wiem czy ona jest dobra :stuck_out_tongue: Czy możecie mi coś polecić? :slight_smile:

pozdrawiam Mykusz XD

no fajny no moze jest ten Nikon ale obiektyw jak na lustrzankę jest trochę słaby no ale w tej cenie to chyba dobry wybór

Aha to fajnie:P No cóż to jest obiektyw kitowy ;] Ale, że nie jestem pro :stuck_out_tongue: to tego nie zauważę :)Może jakieś sugestie co do kupna? :slight_smile:

A czy musi być to akurat aparat cyfrowy? Może jakiś kompakt z dużym zoomem ?

Raczej nie…

Jak na początek, jest to świetny wybór. Nie przejmuj się kitowym obiektywem i tak będziesz z niego zadowolony.

Ja osobiście wybrałem niedawno Canona (znajomi mają i mogę pożyczyć czasem inny obiektyw) i nieprędko wrócę do robienia zdjęć kompaktami, trzeba się troszkę pouczyć aby go w pełni wykorzystać, ale warto.

Poza tym, jak się trochę wciągniesz to możesz dokupić z czasem inny obiektyw.

Powodzenia i udanych fotek.

v4pilot

no jeśli nie jesteś profesjonalista to idealny byłby zwykła cyfrówka z ultra zoomem a co do tego że będziesz z niego zadowolony to raczej nie będziesz zadowolony bo za 1400 to nawet dobrego obiektywu się nie kupi a co dopiero lustrzanka plus obiektyw

obiektyw w tej lustrzance nic innego jak zwykła optyka stosowana w normalnych cyfrówkach

napisz jeszcze dlaczego nie chcesz normalnej cyfrówki lecz lustrzankę

Nie chce normalnej cyfrówki, bo mam i raczej nie przypasowała mi ;] Bo potrzebuje aparatu, który by robił ładne zdjęcia w plenerze z dobrym przybliżniem, w jasnych i ciemnych pomieszczeniach typu kościoły, muzea ;). Bo ten co mam aparat to mnie zawiódł ;/

no to raczej nie na pewno D40 z kitowym szkłem 18-55. ogólnie z taką kasą to o lustro cyfrowe jest ciężko, a żeby kupić coś godnego uwagi to bliżej 2000 i w górę musiał byś szukać

a to mnie rozbawiłeś z jednym obiektywem akurat tym co dają raczej do niczego co podałeś sie nie nadaje bo do lustrzanki aby robić w różnych sytuacja tak jak ty podałeś to musisz mieć kilka obiektywów

a o przybliżeniu zapomnij

o podobnych parametrach obiektyw ma Sony H9 i robi takiej samej jakości fotki

hmm to co w końcu jaki aparat wybrać?

W tej klasie cenowej zwykły kompakt może przewyższyć tego nikona. To jest bardzo stary model, ze słabym szkłem. Ten korpus dosyć szybko Ciebie ograniczy, do tego to szkło. Chyba wybrałbym kompakt lub pozbierałbym trochę kasy na nowszy model (d40x lub nawet d60, ta ostatnia niestety kosztuje około 2000 za nowy egzemplarz).

aha, jeśli kompakt to jaki?

nowszy to on jest tylko w takim sensie, że na tę samą matrycę wrzucono 4mega pikseli więcej, więc żadna to rewelacja…

Poczytaj sobie testy: http://optyczne.pl/Testy_aparat%F3w_Tes … testy.html

Masz tam tego nikona d40x, może do zbierasz i sobie zafundujesz, jest tam ten soniak DSC-h9.

Airborn , to i parę dodatków, samo X o tym mówi, że to ulepszony (czyt. odmłodzony) D40.

Hmm jednak zrezygnuje z lustrzanek:P Zastanowiłem się na tym soniakiem, ale odpada, bo nie ma takie małej rzeczy co nazywa się wyjscie AV :slight_smile:

ma chyba wyjście AV i HD

mi coś ten link nie dział więc popraw

oprócz H9 to jeszcze fajny jest jakby mix kompakta z lustrzanką czyli Panasonik FZ50

http://www.ceneo.pl/306277 trochę drogi bo 1475 zł plus ewentualna wysyłka

Klikam i mi wchodzi, a jak Tobie nie: to wklep adres: optyczne.pl i z menu wybierz testy.

(Wkleiłem jeszcze raz, na wszelki wypadek)

No niestety wg strony producenta ten soniak nie ma wyjscia AV :confused: No i wg testów ma dużo wad głównych funkcji…

A ten Panasonik fajnie wypada, ale jest stary.

mykusz , przesmradzasz, ten nie AV, ten stary…

Mam dla Ciebie najlepsze rozwiązanie… Wstrzymaj się z kupnem dołóż połówe następna i kup Sony a300

I będzie po problemie.