Lutowanie kabla od wifi

Witam

urwał przeciął mi się kabel łączący antenę z karta wifi i mam pytanie czy jakbym zlutował to by działało ?

kupiłem sobie nowy kabel z końcówkami ale nie mam zaciskarki i stąd moje pytanie

z góry dziękuję za odpowiedź

działałoby, ale - w zależności od staranności wykonania - gorzej lub dużo gorzej niż nowy cały kabel z wtyczkami zaciśniętymi zwykłymi kombinerkami.

a jak mam lutować każdy kabelek pojedynczo czy wszystko całe ? a odnośnie kombinerek jak mam to zrobić wkladam kabel do końcówki i tą końcówkę zciskam kombinerkami ?

będę bardzo wdzięczny za odpowiedź

rozumiem, że masz rozwalony kabel antenowy. kabel antenowy składa się z jednej żyły i oplotu naokoło niej. lutujesz tę żyłę z obu części, izolujesz, zaplatasz oplot z jednej części na drugą część, rozkładasz go równomiernie na całym obwodzie i lutujesz.

co do wtyczek, to tę jedną żyłę lutujesz do końcówki, składasz w jedną całość, a na końcu kombinerkami zaciskasz objemkę na oplocie.

a ten oplot na tej żyle mam lutować czy nie ?, nie rozumiem cię dokładnie jak mam zlutować tą końcówkę wytłłumacz jak laikowi :smiley: , a nie wystarczy zalutować tej żyły i pozniej ją tylko izolacją owinąć ?

oploty też trzeba ze sobą trwale połączyć, najlepiej je lutując.

wtyczka wygląda tak: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Re … tecker.jpg

środkową żyłę lutujesz do tego kawałka metalu, który jest po środku wtyczki (na zdjęciu powinien byc w tej dziurce). oplot zostawiasz na zewnątrz wtyczki i zaciskasz objemką, tak żeby się stykał z obudową wtyczki.

ten oblot co byl to go wyciąłem jak mam go teraz zastąpić ?

odetnij ten kawałek kabla, który jest bez oplotu.