Lutris, POL - instalator wine Gecko

Dzień dobry,
Nie mogę używać poprawnie Lutris i POL - podczas instalacji wyskakuje okno wine ustawienia wine w /home oraz instalator wine - podgląd pionowa kreska i to tak jest w nieskończoność - zauważyłem to pierwszy raz przy
POL gdy chciałem Warthunder zainstalować - co naprawić ? Linux Miny 19 Cinemon

Spróbuj zamienić nazwę .wine znajdującego się w twoim katalogu domowym na .wine2 i spróbuj ponownie odpalić grę

1 polubienie

Dziwne, że chcesz awić się wine, skoro Steam Proton pozwala już nawet dość sporo gier odpalać poprzez natywnego steam (wystarczy zapisać się do testów beta) a do Warthundera istnieje natywny klient na Linuxa.

Może ten z beta Steam lub natywny bardziej muli lub o kilka wersji do tyłu.

czemu dziwne - z protona korzystam ale np aplex to jet orgin :slight_smile: a Warthunder natywny klient to jakieś nieporozumienie - niskie ustawienia i 30 klatek lub mniej ,pod w 10 jest 50 w bardzo wysokich - więc nie jest dziwnym, że szukam innych rozwiązań

Z tego (o ile się nie mylę) to WT jest nawet w Steam, po za tym jakoś na moim leciwym spręcie steam nie muli, z tym że gram tylko w WoT Blitz

Wt w wersji na Linux czy to instalator ze strony rusków czy też instalacja steam linux daje 30 fps przy niskich detalach…
Niestety zmiana nazwy na wine2 nie rozwiązuje problemu :frowning: