Łzawiące oczy przy nowym monitorze

Kupiłem sobie nowy monitor (22"). Jakoś łzawią mi przy nim oczy. Jak temu zaradzić?

Zwykły czy LCD?Jakie masz odświeżanie?Chociaż przy LCD nie ma to większego znaczenia?Za blisko nie siedzisz monitora?Zmniejsz jasność i kontrast.

A ustawienia Jasność/Kontrast ok ?

LCD

Z tym kontrastem i jasnością to jest tak, że mam ustawione małe, bo mnie wieksze razi. Odświeżanie: 60

Zwiększ trochę odświeżanie, tak do 70…

Nie da sie zmienić w panelu sterowania :frowning: Do wyboru mam tylko 60 i 59…

A płytki ze sterownikami do monitora nie było? Zainstaluj właściwy sterownik i powinno być więcej częstotliwości do wyboru. Albo zmniejsz rozdzielczość.

odświeżanie w monitorach LCD nie ma żadnego znaczenia. w monitorach CRT jest to bardzo ważne. W panelach LCD ekran nie migota nawet przy odświeżaniu 60Hz, gdyż jednocześnie są widoczne wszystkie punkty ekranu.

wyreguluj jasność i kontrast i dobierz najbardziej optymalne ustawienia.

Tak mało? A masz zainstalowane sterowniki od grafiki? Jakie masz maksymalną częstotliwość odświeżania wg producenta? Jeśli większą, to odznacz 'Ukryj ryby niobsługiwane przez monitor i ustaw maksymalną wartość podaną przez producenta (nie większą)

przyzwyczaisz sie, ja jak se kupiłem laptopa to też mnie od nie go oczy bolały, ale za pare dni mogłem już siedzieć kilka godzin i było spoko, pozdrawiam

Częstotliwość odświeżania nie ma w LCD żadnego znaczenia! !!

odświeżanie nie ma znaczenia

z CRT 17’’ przerzuciłem się na LCD 19’’ WIDE z odświeżaniem 50 HRz i jedyny problem to była zbyt duża jasność ekranu, zmniejszyłem, a kiedy się przyzwyczaiłem zacząłem sukcesywnie zwiększać jasność, konrast etc, aż w końcu zresetowałem ustawiania monitora do fabrycznych i ustawiłem na domyślny profil

musisz się przyzwyczaić :slight_smile:

Mówcie co chcecie mam monitor LCD LG 17 i jednak sobie odświeżanie ustawiam na 75 bo jednak mi się lepiej pracuje. Na 60 jednak tak jak by coś było nie tak.

Może macie rację z tym przyzwyczajeniem się :wink: Narazie denerwuje mnie strasznie biały kolor bo mnie razi. Szczególnie jak otworze okienko na cały ekran i duż0 jest tam białego.

W panelach LCD nie występuje migotanie tak jak w CRT, więc to nie ma znaaczenia.

Zazwyczaj wybór jest między 60 a 75 Hz, a uzależnione jest to od rodzaju połączenia z kartą graficzną. U mnie w LCD mam ustawione na 60 Hz, bo podłączenie jest za pomocą kabla cyfrowego DVI. Gdybym podłączył za pomocą analogowego D-Sub odświeżanie powinno się zmienić na 75 Hz - takie są zalecenia producenta (Maxdata - monitor Belinea).

Ale tak jak już wielu pisało: w monitorach LCD (oprócz tego co napisałem wyżej) odświeżanie nie ma znaczenia!

Co do samego tematu: łzawienie może być wynikiem nieergonomicznego stanowiska pracy (np. zbyt ciemne pomieszczenie, a zbyt duży kontrast i jasność panelu). Najlepiej przetestować różne ustawienia. Poza tym zaraz po odstawieniu CRT trzeba się też przyzwyczaić do jakości obrazu LCD…

Przepraszam za offtop, ale mam CRT i jakie odswiezanie ustawic ? Moge do 180, teraz mam 60 :stuck_out_tongue:

Im większe tym lepsze. To już znasz odpowiedź.

Przy CRT minimum 85Hz

daj spokój, mnie to wciąż męczy, choć od dłuższego czasu mam dekstop utrzymany w jasnych (szarych ;p) kolorach, to włączenie Liska i muszę przymrużyć oczy, z tym białym to jest faktycznie przekichana sprawa :?