M-audio Avid Vocal Studio - czy jest zapsuty?

Witam! Zakupiłem ostatnio używany mikrofon firmy M-audio model avid vocal studio producer USB. Niestety mikrofon nie chce działać i nie jestem pewny czy wina leży po mojej stronie czy sprzętu. Na jednym ze swoich komputerów z windowsem 7 zainstalowałem sterowniki dołączone do mikrofonu, następnie go podłączyłem no i niestety po podłączeniu komputer nie rozpoznaje urządzenia. W menadżerze urządzeń wyświetla się jako nieznane uszkodzone urządzenie (bez sterownika) podłączone do USB. Pomyślałem, że być może wina leży po stronie komputera, więc spróbowałem powtórzyć te czynności najpierw na laptopie z windowsem XP, a potem jeszcze na macbook’u. Niestety na wszystkich komputerach występuje ten sam problem. Dodam także, że próbowałem instalować starsze oraz nowsze sterowniki z internetu, niestety bezskutecznie. Po podłączeniu dioda wbudowana w mikrofon podświetla się na kolor niebieski. Czy istnieje szansa, że nie jest to wina zepsutego mikrofonu, tylko ja nieumiejętnie staram się go użyć? 

Hej,

Czy mikrofon ma zintegrowany czy odłączalny kabel USB? Jeśli odłączany, spróbuj podłączyć przy pomocy innego kabla. Może to on jest uszkodzony?

Pozdrawiam,

Dzięki za odpowiedź! :slight_smile: Zgodnie ze wskazówką wypróbowałem inny kabel i niestety problem nadal występuje. Jakieś inne pomysły?

Hej,

Jeśli podmianka kabla nic nie dała, a na żadnym urządzeniu mikrofon nie jest poprawnie wykrywany, to niestety mamy do czynienia z uszkodzeniem sprzętu. Chyba więc trzeba reklamować produkt.

Pozdrawiam,