M-audio Avid Vocal Studio - czy jest zapsuty?


(Zaq12wsx1221) #1

Witam! Zakupiłem ostatnio używany mikrofon firmy M-audio model avid vocal studio producer USB. Niestety mikrofon nie chce działać i nie jestem pewny czy wina leży po mojej stronie czy sprzętu. Na jednym ze swoich komputerów z windowsem 7 zainstalowałem sterowniki dołączone do mikrofonu, następnie go podłączyłem no i niestety po podłączeniu komputer nie rozpoznaje urządzenia. W menadżerze urządzeń wyświetla się jako nieznane uszkodzone urządzenie (bez sterownika) podłączone do USB. Pomyślałem, że być może wina leży po stronie komputera, więc spróbowałem powtórzyć te czynności najpierw na laptopie z windowsem XP, a potem jeszcze na macbook'u. Niestety na wszystkich komputerach występuje ten sam problem. Dodam także, że próbowałem instalować starsze oraz nowsze sterowniki z internetu, niestety bezskutecznie. Po podłączeniu dioda wbudowana w mikrofon podświetla się na kolor niebieski. Czy istnieje szansa, że nie jest to wina zepsutego mikrofonu, tylko ja nieumiejętnie staram się go użyć? 


(Dimatheus) #2

Hej,

Czy mikrofon ma zintegrowany czy odłączalny kabel USB? Jeśli odłączany, spróbuj podłączyć przy pomocy innego kabla. Może to on jest uszkodzony?

Pozdrawiam,


(Zaq12wsx1221) #3

Dzięki za odpowiedź! :slight_smile: Zgodnie ze wskazówką wypróbowałem inny kabel i niestety problem nadal występuje. Jakieś inne pomysły?


(Dimatheus) #4

Hej,

Jeśli podmianka kabla nic nie dała, a na żadnym urządzeniu mikrofon nie jest poprawnie wykrywany, to niestety mamy do czynienia z uszkodzeniem sprzętu. Chyba więc trzeba reklamować produkt.

Pozdrawiam,