M&B Warband zacina się

Witam mam problem z grą Mount & Blade Warband, mój komputer spełnia wymagania gry, ale tnie się w bitwach jak diabli:

Athlon Dual Core 64 X2 4200+ 2398 Mhz

GeForce GT 220 1GB DDR3

1GB Ram

Windows 7 x86 SP1

Komputer jest czysty jak łza, dysk zdefragmentowany, plik stronicowania ponad 4GB, gra spatchowana do najnowszej wersji, w tle nic szczególnego nie jest włączone.

Detale najniższe, DX zaktualizowany, rozmiar bitw niewielki. Dostrzegam, że nawet jeśli na polu bitwy jest bardzo dużo moich jednostek i tylko jedna lub kilka wroga to gra tnie się dopóki ostatni wróg nie padnie, wtedy gra momentalnie przyspiesza.

PS: Tak przeinstalowywałem grę kilkukrotnie, inne chodzą bez problemu mimo wyższych wymagań, tak wiem mało ramu jak na win 7, ale mimo wszystko aż tak zacinać się nie powinno. Czasem poniżej 2 klatek/s

Warband ma spore wymagania co do sprzętu, więc nic dziwnego, że się tnie u ciebie. Proponuję uruchomić grę na DX7 (wygląda sporo gorzej ale działa lepiej). Spadek poniżej 2 klatek następuje prawdopodobnie kiedy nadciągają posiłki/nowi wrogowie. Paradoksalnie może pomóc zwiększenie rozmiaru bitwy.

Ram nie jest zbyt drogi, dokup sobie jeszcze 1GB też powinno pomóc.

Więc czego oczekujesz?

Do tego systemu przynajmniej 2GB RAM. Nie mówiąc o tym, że Twoja karta graficzna, to do pracy biurowej jest przeznaczona.

Ram kupuję w przyszłym tygodniu. Warband ma niskie wymagania, a co do karty to nie nie jest ona do prac biurowych, coś ci się pomyliło. Dziwi mnie tylko to, że w momencie śmierci ostatniego wroga gra przyspiesza do ponad 70 klatek na sekundę mimo kilkudziesięciu własnych jednostek na mapie, pewnie jakiś bug, ale w tej grze jest ich wiele. Gra taka jak two worlds 2 działa mi na wysokich detalach z ponad 50 klatkami/s Crysis 2 co dziwne działa na średnich szybciej niż pierwsza część, ale odwrotnie jest z multiplayerem. Mimo wszystko w niektórych grach kiepsko z optymalizacją, np taki Gothic 3 ZB mi nie chodzi bo tnie się jak diabli, a taki Crysis bez problemu. Szkoda, że M&B nie został zrobiony do porządku.

Nie, nic mi się nie pomyliło. Do gier z serii 2xx są 260 i wzwyż.

Do mojego sprzętu ta karta jest aż nad to, a poza tym nikt nic nie powiedział, że ta karta jest do biura, a jeśli wyczytałeś to na jakimś formum no to ktoś się mylił bo twórcy założyli co innego. Główne zastosowanie tego modelu to wideo i gry komputerowe mówię o tym modelu.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … 13446.html

Pewne jest że na tej karcie na full detalach w nowych grach nie warto grać, ale wkurza mnie to głupie pojęcie do prac biurowych kiedy w biurze wystarczy stary rupieć, byle offica, przeglądarkę i jakiegoś playera odpalić, tyle na temat kart do biura.

W przyszłym roku kupuję nowy komputer w cenie do około 5000, głównie do gier dlatego kupię sobie GTX 560, co do procesora jeszcze się nie zdecydowałem, ale resztę mam już wybraną chociaż to jeszcze sporo czasu i na pewno coś zmienię.

W tym linku co podałeś to ewidentnie jest napisane, że to karta do pracy biurowej…

Czego oczekujesz od karty poniżej 200zł?

Żaden model karty graficzne z serii GeForce nie został zaprojektowany z myślą o biurze, a właśnie o grach i wideo. Model Gigabyte GF GT220 w dniu swojej premiery zapewniał wydajną grę na wszystkich obecnych grach na rynku i wciąż zapewnia to na średnich detalach z dobrze dobranymi podzespołami (ie to co u mnie ja kupiłem tę kartę po awarii pierwszej), a na dodatek był jedną z pierwszych kart graficznych wyposażonych w rdzenie CUDA, pozwalające na zwiększanie jakości wideo oraz wiele innych ciekawych rzeczy, a to dzięki wykorzystaniu znacznie wydajniej mocy obliczeniowej procesora karty, tak np. pisząc program możesz napisać dwa identyczne, przy czym w jednym składnia kodu jest inna i zużywa znacznie mniej pamięci podręcznej od poprzedniego, tak samo tu w kartach z CUDA specjalny kompilator zapewnia wyższą wydajność. Dziś nie jest to już przełomowa karta, ale jak już wspomniałem do pracy w biurze może posłużyć każda karta graficzna, podaj mi chodź jeden model który się tam nie sprawdzi. Np. karty z serii Quatro zostały stworzone z myślą o projektowaniu, modelowaniu 3D i.t.p. Określenie do pracy w biurze zwykle spotykam na forum i powiem, że jest to jedynie próba pokazania, że wie się dużo w tym zakresie :smiley: , ale akurat tu trafiłeś źle bo interesuję się technologiami jakie wprowadziła w ostatnich latach w świat firma Nvidia i w ich układach jestem bardzo zorientowany. Na dodatek powiem ci, że Gygabyte GF GT220 utrzymuje się w cenie powyżej 200 zł, a to tylko podkreśla twoje zaznajomienie.

PS Zbaczamy z tematu więc powiem, że zmiana na DX7 podniosłą wydajność (THX). Dodatkowo zauważyłem, że u mnie zmiana muzyki wywołuje zawieszanie się (tylko w poszczególnych modach), więc dokonałem konwersji plików z muzyką tych modów i wydajność skoczyła diametralnie. Na dodatek w modzie takim jak POP dokonałem drobnych zmian w plikach konfiguracyjnych i gra zacina się tylko po kilku godzinach gry, ale ogólnie utrzymuje się powyżej 40 k/s. Mogłem też zwiększyć tekstury na FULL i nie robi to różnicy. Problem rozwiązany i dzięki za pomoc.

Pomyliło Ci się .Ja również wtrącę ,że z tym zgodzić się nie można .Mam Gainward GeForce® GT240 1024MB GDDR5 GS ,i z Twojego stwierdzenia by wynikało ,że to “karta do biura” :smiley: .A gram na tej biurowej karcie w Wiedźmina 2 czy Battlefield 3 na średnich + :slight_smile: a co lepsze na C2D 2GHz :smiley: (pewnie nie jeden światopogląd się załamał)

Okej, może stwierdzenie “karta do biura” nie jest zbyt fortunne, ale nie da się ukryć, że to karty x60, x70, x80, x90 są robione z myślą o wymagających zadaniach.

Niższe numerki to raczej budżetówki…

Na allegro GF GT220 możesz kupić w przedziale cenowym 125-200zł.

sunbeam96 , również można tak : 5xx są robione z myślą o wymagających zadaniach (naturalna kolej rzeczy) - co wcale nie znaczy że 2xx ,3xx ,4xx nie dają rady :wink:

A zwróć uwagę na to że są jeszcze karty 8xxx ,9xxx :wink: Które również dają radę . Także to :

jest również jakąś taką naciąganą teorią ,bo np x40 ma osiągi takie jak x800 …

Dobra każdy ma swoje zdanie, a co do allegro to wszystkie nowe z Gigabyte DDR3 powyżej 200 zł