M4A Czy MP3 Ktory Lepszy

Witam mam taki problem a w sumie pytanie.

Otóż od jakiegoś czasu kupuje muzykę na iTunes i mam pytanie co do tego kodera iTunes plus.

Konkretnie chodzi mi o jakość ponieważ jak się kupuje to są one w m4a i tu pyt czy jest on lepszy od mp3 ??

Niby na tel plik m4a aac o birate ok 32 brzmi jak mp3 ok 160 kb mimo ze jest od niego jakieś 5 6 razy mniejszy

no i czy jest sens wymieniać mp3 na m4a dodam ze nie mam mp3 tylko mp4 i je bez problemu odczytuje :slight_smile:

oczywiście mowa tu o kodowanie z cd audio i kupowanie je w iTunes.

co o tym sadzicie?? będzie lepsze m4a czy mp3 ??

Pozdro

a bym zapomniał m4a sa w jakości 260kb a mp3 w 320

Można powiedzieć, że M4A 260kbps i MP3 320kbps to ta sama jakość. Na przenośny odtwarzacz, gdzie liczy się miejsce brałbym M4A.

Przy identycznym bitrate M4A (czyli kodek AAC) jest lepsze od MP3.

A to że, że nie słyszysz różnicy między AAC 32 i MP3 160 to jest to wina urządzenia na którym słuchasz, albo słoń nadepnął Ci na ucho :wink:. Stawiałbym na telefon, bo to nie jest wyszukane urządzeniu muzyczne - przy takiej różnicy MP3 musi brzmieć lepiej.

tel to c902 :slight_smile:

No może przegiolem z tym nie ma różnicy ale jest na tyle dobre ze można słuchać :slight_smile:

Kiedyś zrobiłem test aac i mp3 kodowałem do 32 kb i acc bylo ok a mp3 hmm jak by sluchal zza grubej ściany betonowej

no i to co mowiles mp3 320 i m4a na tej samej piosence jest nieco mniejsze :slight_smile:

czyli co mam rozumiec ze aac przy takim samym birate ma lepsza jakosc o kilka % ?? od mp3

bo wiesz mam te same piosenki w m4a i mp3 i odtwarzane na komputerze m4a wydaja mi sie czystsze niz mp3 320 mimo ze m4a ma tylko 260 kb i ok 1,6 2 mb mniejsza gra lepiej

a chce sie upewnic czy to nie jest tylko moje pseudo polepszenie :slight_smile:

http://www.fizykon.org/poradniki/audio_ … rmatow.htm jeżeli potrafisz wnioski wyciągnąć to zajrzyj do tej tabeli. Tu http://www.google.pl/url?sa=t&source=we … Og&cad=rja też masz ciekawie formaty opisane

Dziekoweczka czyli m4a Duzo lepsze według tej tabelki :slight_smile:

teraz juz wiem dlaczego coraz więcej stacji internetowych jest w acc :slight_smile: