M4A785TD-V EVO i telewizor po HDMI

Mam:

Płytę główną: Asus M4A785TD-V EVO

Grafika: zintegrowana HD4200

Monitor: Benq 22" Full HD po D-SUB

Telewizor: LG 32" HD Ready

Sterowniki:

  • Catalyst Control Center

  • najnowsze do grafiki, dźwięku i HDMI Audio ze strony producenta

Kabel: HDMI-HDMI

Problem:

  1. po podłączeniu telewizora, ustawieniu powiększenia pulpitu na 2 ekrany i kliknięciu Zastosuj trzeba czekać około 40 sekund(w tym czasie jest czarny ekran na obu monitorach) zanim ustawienia zostaną zapisane i obraz powróci. Tyle samo trzeba czekać gdy na telewizorze kliknę ‘wyłącz’(chcę go bowiem używać tylko czasami).

Dodatkowo przy normalnym włączeniu telewizora ekran na monitorze robi się czarny na jakieś 20 sekund.

  1. aby dźwięk był na TV muszę wejść w Panel Sterowania->Dźwięk i zaznaczyć HDMI Audio. To samo aby przełączyć znowu na komputerowe głośniki. Czy jest opcja aby grały one w tym samym czasie?

Pomoc:

czy jest jakiś sposób aby te zmiany były szybsze? Chodź to jakoś przeżyję. Głównym problemem jest dla mnie to miganie ekranu gdy włączam TV. Już niesamowicie byłbym szczęśliwy gdyby efekt ‘włączenia-wyłączenia’ ekranu trwał dosłownie sekundę Klik. I TV jest odłączony, drugi klik i znowu mam obraz.

Z mirroringiem tak jest. Mam podobnie z tym że cała sprawa wydłuża się o parę sekund. Jaki masz system? Używasz TV i monitora na raz? Ja zawsze używam opcji tylko projektor ale zależy jak używasz ekranów. Nie przeczę czas się wydłuża przez mirroring. Daj jakieś precyzyjniejsze informacje jak używasz ekranów

Jeśli robisz mirroring to TV miga bo dostosuje się do rozdzielczości drugiego wyświetlacza. TV to HD Ready a monitor już 1080p

napisałem przecież:

“. po podłączeniu(…), ustawieniu powiększenia pulpitu na 2 ekrany”

Nie interesuje mnie klonowanie, bo wtedy obraz na TV jest krótko mówiąc do dupy. Ustawiam normalne powiększenie pulpitu na 2 ekrany, klikam zastosuj i czekam… na ekranach widzę tylko kursor przez dobre 40 sekund.

Korzystasz z CCC do przełączania? Próbowałeś innych narzędzi?

Właściwie to nie wiem co się teraz stało. Wyłączyłem CCC i z poziomu windowsa zmiany wprowadzane są natychmiastowo. To znaczy jedno-dwa szybkie mrugnięcia i gotowe. Zaciekawiony włączyłem z powrotem CCC i o dziwo wprowadzając zmiany tam również działa.

Czy to możliwe?

Jeszcze jedna zmienna doszła: jakieś 10 minut przed odinstalowałem antywirusa który już(tak mi się wydaje) od dłuższego czasu spowalniał komputer.

CCC to ■■■■ i zapewne on powodował problemy. Obstawiałem właśnie CCC bo on robi schody we wszystkim ostatnio. Ogólnie CCC bardzo spowalnia reakcje systemu. Co do antywirusa to różne mogą być przyczyny spowolnienia. Jeśli miałeś avasta czy eseta to powinno się go prawie nie czuć w systemie. Starsze nortony to co innego