M5A78L-M LX czy Gigabite gtx 1070 arous będzie śmigać

Hej :smile: tak jak w tytule co Wy na to? jest szansa ze płyta wytrzyma??

A co ma pęknąć? jak założysz tą kartę?

Da radę.

1 polubienie

Lepiej zainwestuj też w CPU i mobo, bo procek będzie ostrym hamulcem dla tej karty.

1 polubienie

Moja obecna specyfikacja to:

Amd fx 8300,
16 gb ram,
Msi gt 730 4gb 128bit,
700W 80 silver.

Rozchodzi mi się o to czy aby szyna pamięci w nowej karcie nie spowalniało mi reszty.

Myślicie że nowa grafa i stary M5A78L się dogadają???

Płyta główna zadziała z tą kartą graficzną, ale ona nie obsługuje procesorów, które są dobrym duetem dla tak mocnego GPU. W wielkim skrócie, do grania potrzeba tandemu CPU i GPU o podobnej wydajności. Masz miejsca procesorowe i graficzne, czyli takie wymagające więcej od jednego z podzespołów.

Zobacz ile klatek np. w takim GTA V na vh możesz mieć:

Co z tego, że sama karta (z dobrym procesorem) byłaby w stanie osiągnąć 50-60 klatek, jak procesor zwolni całość do 20.

Poza tym 1070 jest obecnie nieopłacalna, ponieważ niewiele drożej jest do nabycia 1080.

Jeśli zaś całościowy budżet, to kasa wyłożona na kartę, już lepiej byłoby wziąć 1060 6GB Jetstreama i za resztę procesor i płytę główną (nawet używane).

PS
Jaki model zasilacza dokładnie, obudowy, monitor?
Jaki budżet? Jakie gry docelowo?
Odpowiesz na te pytania, będzie można konkretnie Ci pomóc.

żadne inne modyfikacje poza karta graficzna nie wchodzą w grę waham się miedzy gtx 1060 arous albo 1070 arous i chciałem wiedzieć która z nich lepiej będzie smigac z tymi podzespołami które już posiadam…

budżet: to kwestia tego która będzie lepsza do moich parametrów.
gry to głównie: ets 2 na ultra i gta v na ultra.
monitor: Acer S273HLbmii
zasilacz:Tacens radix VII 700W

Wyrzucisz kasę w błoto.
Może inaczej wyjaśnię. Nawet jeśli wsadzisz najdroższą tudzież najwydajniejszą kartę na rynku, przez CPU nie uświadczysz więcej niż 20 klatek na sekundę (płynność zaczyna się od stałych 30).

FX-8300 paruję się najwyżej z 1050 Ti 4GB (najtańsza wersja zrobi robotę, wydajność niezależnie od modelu praktycznie ta sama).

czyli żadna z tych kart nie spełni moich oczekiwan? nie da rady na ultra polecieć?

W czym problem? Kup procka, mobo, kartę (może RAM) i daj informatykowi do złożenia. Zapłacisz 20-40 zł za usługę, danych nie stracisz.