Ma ktoś wiedzę jak optymalnie skonfigurować ccleanera?


(Chateau de Jabol) #1

pod windows 7 i xp


(tosiekbu) #2

Witam.

 

Do podstawowej wersji dograj rozszeżenie

 

http://www.dobreprogramy.pl/CCEnhancer,Program,Windows,20019.html

 

plik  winapp2 wgraj do katalogu z programem


(rgabrysiak) #3

Cześć,

 

Dla większości użytkowników wystarczą domyślne ustawienia. A jeżeli potrzebujesz coś dopasować do swoich potrzeb to poszukaj informacji do czego dana funkcja (opcja) służy i sam zadecyduj, czy chcesz coś zmienić.


(Lufcik) #4

Chateau de Jabol,

a w czym widzisz problem. Nikt tutaj CI go nie skonfiguruje, bo nikt też nie wie co Ty checsz miec usunięte, a czego nie.

 

Konfiguracja jest banalna i prześledzenie wszystkich opcji zajmuje max 15 min. Tutaj masz instrukcje co do czego służy

https://www.piriform.com/docs/ccleaner

po lewej stronie masz menu, a w nim poszczególne opcje.


(Chateau de Jabol) #5

Dzięki za pomoc, ale skorzystam z tamtejszej instrukcji jak zmienię obywatelstwo na Angielskie

CCenhancera mam już wgranego, sam się skonfigurował po uruchomieniu. W żaden plik winappi nie ingerowałem.

Widzę, że jednak jestem zdany sam na sb.  A miałem inne nadzieje wchodząc w profesjonalne forum, szkoda.


(system) #6

To forum akurat nie jest “profesjonalne”, lecz amatorskie. To tak nawiasem, ale może się mylę? Przykładowe ustawienie dla Win7 w moim komputerze (nie wiem czy “optymalne”, ale za to od chyba 10 lat) wygląda tak: http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image/6289-przechwytywanie/  oraz  http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image/6290-przechwytywanie2/  Dla Win XP, o ile pamiętam, dodatkowo jeszcze zaznaczoną miałem pozycję w Zaawansowanych pod nazwą “Usuwanie hotfixów…”, czy jakoś tak podobnie.

Ponadto w Opcji > Dołącz mam dodaną ścieżkę do opróżniania folderu: C:\Windows\ SoftwareDistribution\Download  


(Chateau de Jabol) #7

 

Poraj mówiąc, że DP to amatorskie forum chcesz powiedzieć, że ludzie znajacy się na logach OTL, admini, moderatorzy i redakcja to zatem chłopcy z łapanki bez jakiejkolwiek wiedzy informatycznej? Nie szkaluj serwisu :wink: Ale dzięki za screeny. Tyle, że z jedną uwagą. Zaznaczenie “ikony pulpitu”  w wielu tematach o tematyce konfig. CCleanera, to nie najlepszy pomysł :wink:


(system) #8

A co? Wolisz mieć stare, nieużywane skróty na Pulpicie? Ten “nie najlepszy pomysł” działa u mnie od początku istnienia CCleaner’a! Więc?..


(rgabrysiak) #9

Cześć,

Każdy dopasowywuje program do swoich preferencji, nie ma jednej uniwersalnej konfiguracji. Nie bardzo wiem w jakim celu miałbym podać swoją konfigurację danego programu jeśli korzystam z niego w sposób odmienny niż ty.

Mogę się oczywiście mylić, ale nietrudno zauważyć że grupą docelową tego forum są początkujący użytkownicy. Stąd takie a nie innego problemy poruszane na jego łamach.

Nie da się porównać forum dobreprogramy np. do tego z serwisu wss.pl gdzie grupą docelową są osoby z branży IT. Ot, taka drobna różnica.


(Chateau de Jabol) #10

 

No spoko luz, ale troche wiedzy ludzie którzy ogarniają logi muszą mieć. Chcialem tylko zapytać o dodatkowe opcje do czyszczenia ktore kazdy może zaznaczyć z korzyścia dla wydajności windy, bo chyba wszyscy mamy takie same strefy do czyszczenia skoro korzystamy z tego samego systemu. Ale spoko, Poraj podrzucił ciekawe screeny, więc dam sb rade. Peace