Ma ktoś z was Neostrade 6 mb/s?

Witam. Jeśli tak, to jaką macie prędkość pobierania przez przeglądarkę i Bitcometa( Aresa, uTorrenta itd.)?

To wszystko zależy od obciążenia serwerów (pobieranie przez przeglądarkę) oraz ilości seedów, peerów (torrenty)

nie patrz na prędkość w torrent-ach bo ona zależy tylko i wyłącznie od tego ilu ludzi i z jaka przepustowością wysyła… natomiast w przeglądarce wygląda to tak że w 90% użytkowników nigdy nie osiągnie tej prędkości z powodu nieprzystosowania polskich łącz… działać będzie tylko w mieście, ale w mieście nie opłaca się brać neo… sam miałem problem i przeniosłem się na 2 megową bo nigdy i tak nie miałem więcej niż 3 mega transferu…

To fakt, jest reklama 6,10, 20 Mbps A to w zasadzie już fikcja przy 6Mbps, bo większości liniach są już problemy z 6 :frowning: Sami nawet pracownicy w TP to mówią. Tylko ci co mieszkają w większych aglomeracjach i maja nowe kabelki , ale oni maja Oferty z innych firm i to tańsze i znacznie szybsze:))

Zrobili by jakąś taka szybkość D-3Mbps i U-1,5Mbps A tak ściągniesz w miarę, ale jak chcesz wysłać to dalej średniowiecze i to zz Afryki :evil: :twisted: :smiley:

:? :? :?

Bardzo interesująca teoria :stuck_out_tongue:

Nigdy nie osiągniesz pełnej prędkości jaką umożliwia przepustowość łącza, jezeli serwer z którego pobierasz dane będzie ją ograniczał. Jeżeli jakość kabla w kierunku do centrali by ograniczała przepustowość to po prostu modem (router) by się nie zsynchronizował z linią i połączenie z netem było by całkiem nie możliwe. Przy łączach szerokopasmowych istotne znaczenie ma odległość od centralki, przy większych odległościach i większych prędkościach “urządzonko” od NEO też się nie zsynchronizuje. Temat przerabiałem przy przejściu z 1 mega na 6. Na 1 mega modem bez problemu sie synchronizował, przy przejściu na 6 musiałem przenosić numer do pobliskiej centrali .

Efekty jak poniżej:

704252716.png

aaa21 sprawdź swoje łącze klikając w powyższa grafikę i wstaw wyniki na forum :slight_smile:

Ja miałem, ale zrezygnowałem, ponieważ darmowe serwery dawały transfer max 120kb/s… I rzeczywiście, działa tylko w pobliżu centrali, tylko w centrach miast. Najbardziej opłaca się 1mb/s. A Niemcy mają prędkości po 30mb/s epch… :frowning:

A w którym mieście Neo wypada lepiej niż kablówka?? chodzi mi o sam Net!

Tak ma, ale bywa tak ze dalej jest lepiej niż bliżej :slight_smile: To tez wypowiedz Pracownika telepunktu Korzystającego z TP

Ja tam mam 2Mbps i ściągam często max prawie(240KB\s)

A te prędkości Neo I nie tylko to tak jak z średnia krajowa heheh :stuck_out_tongue:

w moim… nie duże miasto ale jednak, oferta 6Mb/s działa o wiele lepiej z TP niżeli z kablówki, kablówka to Aster, żeby nie było że mieszkam na wiosce :stuck_out_tongue: i dlatego podam drugi przykład w Zielonej Górze jest identycznie, jak coś mogę podać dokładne namiary na testach w jakich miejscach bazuje.

Nie chodziło mi O działanie tylko o ofertę, bo z działaniem to różnie u wszystkich jest,

no oferta na neo też jest korzystniejsza :stuck_out_tongue: niżeli w Aster :stuck_out_tongue:

dobra nie czepiam się

No to nieźle, a już myślałem ze Od Neo to tylko Mobilny net jest droższy hehe

Ja tam mam Neo i w sumie jest ok, tylko 2 sprawy Dodatkowe koszty z tym utrzymaniem kabla, i mały Upload to tragedia:(((

aaa21 , nazwij temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Inaczej temat zostanie usunięty. Przeczytaj regulamin forum.