Ma moze ktos programik który wkleja napisy w obraz

:slight_smile: chodzi przedewszystkim o programik ktory wkleja napisy w obraz. Bo mam pare filmikow ktore chce przekonwertowac na vcd:) a najlepiej jak by byly literki w obrazie. jakby cos to piszcie :slight_smile: dzieki

hmmm moze Virtual Dub ma taka opcje :roll:

Virtual Dub sam w sobie, to nie. Jednak jak wgrasz VobSub i dodasz do Virtuala 2 pluginy (każdy do róznych rodzajów plików z napisami), to bedziesz mógł scalać napisy z filmem. Jednak, to jest zrobione z myślą o dodawaniu napisów z płyt DVD - o dziwnym rozszerzeniu. Jeśli Ci chodzi o scalanie filmu z plikiem txt, to… hmm… spróbuj uzyć programu DVDRip. On na pewno ma taką opcję, tylko nie jestem pewien, czy dla plików DivX/XviD też, bo dla VCD/SVCD TAK.

To co pisze Pawek, to nie jest nawet połowa

http://www.enter.pl/archiwum/tekst2.asp … 71376.html

Przeczytaj

ja uzywalem DVD rip bardzo dobry program jego demo jest chyba na divx.pl

wszystko co związane z napisami

http://www.divx.howto.pl/modules.php?na … ies&cid=15

Moduł niedostępny, wyświetla się pustka - link nieaktualny…

To, co piszą na stronie Entera to szok - komplikowanie sprawy :?

Oto mój sposób:

Najpierw dowiadujesz się o filmie takich podstawowych rzeczy jak fps, rozdzielczość, stosunek długości boków obrazu, kodek jakim film jest zakodowany.

Znajdujesz napisy do filmu.

Programem Subtitle Tool konwertujesz napisy do formatu SSA: otwierasz program, klikasz Open, wybierasz plik z napisami, ustawiasz fps (w rozwijanej liście pierwsza opcja to proponowana ilość klatek na sekundę obliczona na podstawie pliku video jeśli ten znajduje się w tym samym katalogu co napisy i ma tą samą nazwę). jeśli nie sprawdziłeś fps wcześniej, program może zrobić to na podstawie pliczku z filmem (przycisk Detect from AVI). Gdy już masz napisy wczytane, klikacz na SAVE u góry, wybierasz SSA.

Ściągasz plugin do VirtualDub a o nazwie subtitler i ładujesz go do katalogu Plugins. Właściwie to lepiej używać VirtualDubModa - nie przesuwa dźwięku.

W VirtualDubModzie: Ctrl+F, ładujesz nowy plugin a w nim wskazujesz napisy SSA. Następnie ładujesz swój film. Potem Video -> Compression i wybierasz ten sam kodek jakim film był kodowany. Dźwięk możesz zostawić bez zmian czyli Direct Stream Copy. To wszystko - zapisujesz plik :slight_smile:

W razie przesunięcia dźwięku: Stream -> Stream List i przy ścieżce dźwiękowej ustawiasz Interleaving na taki aby dźwięk pasował. W zależności od ewentualnego przesunięcia musisz dopasować wartości indywidualnie, raczej nie ma tu gotowego schematu. Patrz też http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=685

Aby skonwertować gotowy film do VCD, SVCD czy DVD możesz posłużyć się najszybszym koderem jakim jest WinAVIVideoConverter

W razie pytań pisz, chętnie odpowiem :slight_smile: