Mac mini i problem z instalacją systemu

Narzędzie dyskowe wymazało dysk. Następne polecenie to: Zainstaluj ponownie system… i tu zaczynają się kłopoty. Na początku było to: Nie można utworzyć woluminu przedrozruchowego na potrzeby instalacji APFS. Kiedy jeszcze próbowałem High Sierra, bo taki był poprzednio. Później coś się pobrało z internetu i pojawiła się możliwość instalacji OS Lion. Ale i ta się urywa w pewnym momencie z komunikatem: Nie można pobrać dodatkowych składników wymaganych do instalacji systemu Mac OS. I kicha.

Mógłbym prosić o jakieś pomysły, co dalej? Jak z tego wybrnąć?

Jeżeli twój mini jest z 2014 roku to już możesz spróbować z instalka Big Sura

Aż taki nowy to on nie jest… :slight_smile: Jakoś w końcu dałem radę, choć nie całkiem wiem, jak.

No to gratki.
Ściągnij i zrób sobie installPena na zaś :wink:

Właśnie szukam w necie instrukcji. I problem w tym, że znalazłem z pięć różnych i nie do końca je rozumiem. Znasz jakąś łopatologiczną? Acha, nie mam klawiatury specjalnej Apple, więc jest też kłopot z pewnymi skrótami klawiszowymi.

Może to : http://www.makoweabc.pl/2011/07/tworzymy-wlasny-bootujacy-sie-pendrive-dla-os-x-lion/

Dzięki, spróbuję.
Jest jeszcze to: https://support.apple.com/pl-pl/HT201372

No tak to ominąłem specjalnie , biorąc wcześniej pod uwagę, że każdy użytkownik zaczyna od wsparcia Apple’a :wink:

Ważne że się udało Tobie ogarnąć ten problem :wink:

Dziękuję. :slight_smile:

Problem z tymi instalkami z pena polega na tym, że często nie działają poprawnie.
Ja po prostu podpinam dysk na USB i robię sobie drugą instalacje na nim. Jak coś się wysypie, albo trzeba przeinstalować, to odpalam z niego i robię reinstall. Działa zawsze i na dodatek przy tych starszych startuje praktycznie na wszystkim, byle system ni był jakiś zbyt nowy.

oczywiście masz rację to już wybór wg uznania -ja swoje trzymam na AirPorcie Time Capsule 3TB ,chociaż mi nigdy nie zdarzyło się z tego korzystać

1 polubienie

Bardzo słusznie. Nigdy nie wiem kiedy się przyda. Lepiej mieć niż nie mieć.