Mac nie pokazuje dysku usb przed urchomieniem

(Mcsmiller1) #1

Witam. Zgrałem sobie na dysk usb instalator windows przez BootCamp, ale gdy uruchamiam kompa i przyciskam alt nie pokazuje mi się usb tylko same dyski twarde. Jednak gdy wpinam dysk pokazuje się normalnie na biurku w macu. Jak to naprawić? 

(NobodyTT) #2

Proszę :slight_smile:

Prześledź wszystkie kroki instalacji/wgrywania Win na USB: https://support.apple.com/pl-pl/HT201468

Mam nadzieje, że pomogłem - jeśli tak, to proszę o jakieś punkty/polubienia :slight_smile:

(Mcsmiller1) #3

@up przesledzilem. Tylko jak uruchamiam ponownie nie wlacza sie instalator win ani nie pokazuje sie usb…

(NobodyTT) #4

Oj to dziwne. A sprawdzałeś czy twój USB jest bootowalny?

Możliwe, że jest to poważniejsza sprawa :confused:

http://apple.stackexchange.com/questions/199674/bootcamp-windows-7-installation-usb-is-not-recognized-only-on-bootloader

(Mcsmiller1) #5

@up nwm. To zwykły dysk usb 8GB Kingston . Instalator windowsa pobierałem bootcampem. Ale,whatever po prostu co zrobić jeśli dyski usb się tam nie pokazują?

(NobodyTT) #6

Mam pewien pomysł:

1. Wyłącz swojego Maca.
  2. Włącz go ponownie. Zanim pojawi się ekran z szarym tłem musisz nacisnąć i przytrzymać przyciski option, command, p i r.
  3. Trzymaj te przyciski wciśnięte dopóki nie usłyszysz dźwięku chime 2x. Gdy już usłyszysz ten dźwięk podwójnie uwolnij klawisze spod nacisku.
  4. Wepnij pendrive, zrób restart i przytrzymaj klawisz option.

Mam nadzieję, że to zadziała i kingston pojawi się w boot menu.

(Mcsmiller1) #7

@up dzięki za pomoc,ale nie działa ![;

(NobodyTT) #8

Kurde… nigdy jeszcze nie widziałem żeby BootCamp nie wykrywał pendrive. Ostatecznie spróbuj innego pendrive :confused:

A jaką wersję Windowsa próbujesz zainstalować? 7/8.1/10?

Jest jeszcze jedna rzecz, której możesz spróbować:

1. Podłącz Kingstona do jednego z portów USB.
  2. Uruchom swojego Macintosha i przytrzymaj klawisz option.
  3. Pojawi się boot menu bez twojego pendrive.
  4. Odłącz pendrive i podłącz go ponownie do innego portu USB.
  5. Kingstone powinien zostać rozpoznany po kilkunastu sekundach w boot menu.

(Mcsmiller1) #9

Próbowałem zainstalowac i 7 i 10. Inne pendrivy też nie dziłają. Próbowałem przełaczyć do innego portu usb ale spróbuje jeszcze raz

Edit: Bez efektów. Znalazłem nawet starą płytę z win xp,ale Mac ją też nie pokazuje w bootmenu…

Edit2: Jednak chociaż ta płytka z XP się pokazuje. Ale i tak potrzebuje windows 10 do jednej apki,którą na XP nie odpalę…

(Toxic_one) #10

Bootowalnego pendrive z winzgrozą, robi się przez bootcamp. Nie wszystkie makówki mają taką możliwość, a przy okazji bootcamp ściąga sobie wszystkie sterowniki do obsługi windows.

(NobodyTT) #11

Wydaje mi się, że już YodaMentor na samym początku opisał że prześledził  wszystkie kroki zalecane na stronie Apple (w tym tworzenie usb przez BootCamp - skąd autor wiedziałby o istnieniu BootCampa bez uprzedniego używania go?). Tu bardziej chyba chodzi o swego rodzaju niekompatybilność tego Maca z tym pendrivem.

(isaak) #12

Wydaje mi się że to bardziej chodzi o płytę instalacyjną, sproboj innej płyty lub sciagnij ze strony Microsoftu obraz Windowsa wypal go i zainstaluj ze swoim kluczem, sam się nameczylem z W10 pomimo tego że mam płyty to musiałem ściągnąć obraz i po nagraniu wszystko poszło, w10 chodzi na Macu lepiej niż OSX choć komputer jest cały czas gorący

(LoczeQ1990) #13

Napisz najpierw jakiego masz MAC’a :d. Osobiście ja jak robiłem reinstalacje OSX to wyłączałem komputer i wlączając go trzymałem tylko klawisz ALT prawy nie wiem jak to jest jezeli chodzi o windowsa ale sprobuj z samym altem