Mac nie pokazuje dysku usb przed urchomieniem

Witam. Zgrałem sobie na dysk usb instalator windows przez BootCamp, ale gdy uruchamiam kompa i przyciskam alt nie pokazuje mi się usb tylko same dyski twarde. Jednak gdy wpinam dysk pokazuje się normalnie na biurku w macu. Jak to naprawić? 

 

Proszę :slight_smile:

Prześledź wszystkie kroki instalacji/wgrywania Win na USB: https://support.apple.com/pl-pl/HT201468

Mam nadzieje, że pomogłem - jeśli tak, to proszę o jakieś punkty/polubienia :slight_smile:

@up przesledzilem. Tylko jak uruchamiam ponownie nie wlacza sie instalator win ani nie pokazuje sie usb…

Oj to dziwne. A sprawdzałeś czy twój USB jest bootowalny?

Możliwe, że jest to poważniejsza sprawa :confused:

http://apple.stackexchange.com/questions/199674/bootcamp-windows-7-installation-usb-is-not-recognized-only-on-bootloader

@up nwm. To zwykły dysk usb 8GB Kingston . Instalator windowsa pobierałem bootcampem. Ale,whatever po prostu co zrobić jeśli dyski usb się tam nie pokazują?

Mam pewien pomysł:

  1. Wyłącz swojego Maca.
  2. Włącz go ponownie. Zanim pojawi się ekran z szarym tłem musisz nacisnąć i przytrzymać przyciski option, command, p i r.
  3. Trzymaj te przyciski wciśnięte dopóki nie usłyszysz dźwięku chime 2x. Gdy już usłyszysz ten dźwięk podwójnie uwolnij klawisze spod nacisku.
  4. Wepnij pendrive, zrób restart i przytrzymaj klawisz option.

Mam nadzieję, że to zadziała i kingston pojawi się w boot menu.

@up dzięki za pomoc,ale nie działa ![;

Kurde… nigdy jeszcze nie widziałem żeby BootCamp nie wykrywał pendrive. Ostatecznie spróbuj innego pendrive :confused:

A jaką wersję Windowsa próbujesz zainstalować? 7/8.1/10?

Jest jeszcze jedna rzecz, której możesz spróbować:

  1. Podłącz Kingstona do jednego z portów USB.
  2. Uruchom swojego Macintosha i przytrzymaj klawisz option.
  3. Pojawi się boot menu bez twojego pendrive.
  4. Odłącz pendrive i podłącz go ponownie do innego portu USB.
  5. Kingstone powinien zostać rozpoznany po kilkunastu sekundach w boot menu.

Próbowałem zainstalowac i 7 i 10. Inne pendrivy też nie dziłają. Próbowałem przełaczyć do innego portu usb ale spróbuje jeszcze raz

Edit: Bez efektów. Znalazłem nawet starą płytę z win xp,ale Mac ją też nie pokazuje w bootmenu…

Edit2: Jednak chociaż ta płytka z XP się pokazuje. Ale i tak potrzebuje windows 10 do jednej apki,którą na XP nie odpalę…

Bootowalnego pendrive z winzgrozą, robi się przez bootcamp. Nie wszystkie makówki mają taką możliwość, a przy okazji bootcamp ściąga sobie wszystkie sterowniki do obsługi windows.

Wydaje mi się, że już YodaMentor na samym początku opisał że prześledził  wszystkie kroki zalecane na stronie Apple (w tym tworzenie usb przez BootCamp - skąd autor wiedziałby o istnieniu BootCampa bez uprzedniego używania go?). Tu bardziej chyba chodzi o swego rodzaju niekompatybilność tego Maca z tym pendrivem.

Wydaje mi się że to bardziej chodzi o płytę instalacyjną, sproboj innej płyty lub sciagnij ze strony Microsoftu obraz Windowsa wypal go i zainstaluj ze swoim kluczem, sam się nameczylem z W10 pomimo tego że mam płyty to musiałem ściągnąć obraz i po nagraniu wszystko poszło, w10 chodzi na Macu lepiej niż OSX choć komputer jest cały czas gorący

Napisz najpierw jakiego masz MAC’a :d. Osobiście ja jak robiłem reinstalacje OSX to wyłączałem komputer i wlączając go trzymałem tylko klawisz ALT prawy nie wiem jak to jest jezeli chodzi o windowsa ale sprobuj z samym altem